Helmut Newton - "Office Love, Paris" 1976
Type of artwork | Prints (signed) |
Period | 1945 to 1999 |
Signed | Hand signed |
Litho getiteld "Enchanted Bird" van Podulke, ingelijst onder glas. Het werk meet 60x34 cm. Met lijst 81 x 56 cm. Met potlood en in de afbeelding gesigneerd. Aan de achterzijde is een pagina groot artikel uit het Algemeen handsblad 1962 geplakt, over de wereld van Podulke.
Verzending: Tussen noppenfolie en houten platen.
De schilder en graficus Mike Podulke werd geboren op 4 oktober 1922 in Minnesota (USA). Hij overleed op 20 December 1988 in Norden (Duitsland). Zijn kunstopleiding had hij aan de University of Chicago en de University of Minnesota. Hij woonde en werkte in Minnesota, Amsterdam en Norden (Duitsland)
Mike Podulke (met ouders van Poolse en Noorse afkomst) was een kunstenaar met een veelzijdig leven. In de tweede wereldoorlog overleefde hij 47 dagen alleen in de jungle. Hij werd er in de USA een oorlogsheld door.
In 1950 ging Podulke naar Amsterdam waar hij een aantal jaren bleef en een galerie had. In 1975 verhuisde hij uiteindelijk naar Norden (Ost-friesland), om zo dichter bij de natuur te zijn. Hier werkte hij tot aan zijn dood in 1988. Gedurende zijn tijd in Ost-friesland leerde hij de grafisch kunstenares Hildegard Peters kennen met wie hij samenwoonde. Vele musea zijn in het bezit van werk van hem.
Shipment | |
Pick up | The work can be picked up on location. As a buyer you must bring your own packaging materials. The location is: Velserbroek, The Netherlands |
Guarantee | |
Pick up | Yes, possible |
Location | Velserbroek, The Netherlands |
Start time | 26-12-2017 at 16:02 |
End time | 2-1-2018 at 16:02 |