Han van Meegeren - Le culte de Jésus, dessin au fusain
Poen de Wijs - les organismes de bienfaisance
Charles Eyck - technique mixte sur papier -1956
Type d'œuvre d'art | Peintures |
Période | 1900 à 1944 |
Schilder : Jacob Ritsema (1869-1943)
Titel/Voorstelling : Kustlandschap met ruige zee
Medium / Techniek :olieverf op doek
Maten : 70 x 54 cm (doek) en 90 x 75 cm ( incl. lijst )
Gesigneerd : rechtsonder
Conditie : goed ( lijst heeft wel beschadigingen en is op enkele hoeken gelijmd )
Jacob Ritsema (1869-1943) was de oudste uit een gezin van vier kinderen. Zijn vader, directeur van een drukkerij in Haarlem, was bevriend met verschillende schilders van de Haagse school en het besluit van de jonge Jacob om voor het beroep van kunstschilder te kiezen leverde weinig weerstand van zijn ouders op. Na een vierjarige tekenopleiding in Düsseldorf ontwikkelde Jacob zich tot landschapschilder. Hij trok er regelmatig met zijn schilderskist en veldezel op uit, want hij koesterde de overtuiging dat je schilderen ‘en plein-air’ moest leren. Dat is ook de reden dat hij zich een stevige schildertoets eigen maakte, want zo in de vrije natuur kon je moeilijk gaan zitten priegelen. Jacob Ritsema groeide uit tot een zeer bekende Haarlemse impressionist - hij was tevens de broer van Amsterdamse Joffer Coba Ritsema.
IVM HET GROTE FORMAAT VAN DIT ANTIEKE SCHILDERIJ IS VERSTUREN MET POSTNL HELAAS GEEN OPTIE. WIJ BEZORGEN EVENTUEEL TEGEN EEN KILOMETERVERGOEDING VAN 0.18CT PER GEREDEN KM. ( AMSTERDAM - UW WOONPLAATS VICE VERSA / BEREKENING OP BASIS VAN ROUTENET.NL )
Heure de début | 17-6-2016 à 13:09 |
Heure de fin | 1-7-2016 à 22:19 |