5. Abstract expressionisme

Abstract expressionisme

Opgericht in 1930 - opgeheven in 1950

Abstract expressionisme

Het abstract expressionisme is een verzamelnaam die wordt gebruikt om een groep kunstenaars aan te duiden die in Amerika actief waren gedurende de jaren '40 en '50 van de negentiende eeuw en een aantal vernieuwende ontwikkelingen die ze in de kunst brachten. Ook werden in de jaren '20 de werken van Vasily Kandinsky en de groep Der Blaue Reiter beschreven als abstract expressionistisch. Ze geloofden net als de expressionisten dat het ware onderwerp van de kunst de innerlijke emoties van de mens was. Dit probeerden ze tot uiting te laten komen door middel van kleur, gebaar, vorm en textuur. Het abstract expressionisme maakt gebruik van de methode van het automatisme, wat was ontleend uit het surrealisme. De kunstenaars van het abstract expressionisme geloofden dat het hun plicht was om een kunst te maken die het hoofd kon bieden aan een irrationele, absurde wereld. Binnen het abstract expressionisme was er sprake van een diversiteit aan stijlen. Er is dan ook een tweedeling te zien. Aan de ene kant de action painting, een schilderwijze die de handeling stelt boven het resultaat. Aan de andere kant was de post-painterly abstraction, die de nadruk legden op kleur en niet de actie van het schilderen. Echter, alle kunstenaars waren opgegroeid tijdens de Depressie en de Tweede Wereldoorlog. Dit had dan ook invloed op hun werk.

Pol Mara - Gesigneerde kleurenlitho / EA kopen? Bied vanaf 65!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch Gesigneerde kleurenlitho / EA
TechniekLitho
Afmetingen30 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 65
Hans Hartung - Ingelijste litho: Abstracte compositie 'L 33' - 1957 kopen? Bied vanaf 995!
Hans Hartung (1904-1989) Duits Frans Ingelijste litho: Abstracte compositie 'L 33' - 1957
TechniekLitho
Afmetingen72 x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 995
Mark Tobey - Komposition (red) kopen? Bied vanaf 480!
Mark Tobey (1890-1976) Amerikaans Samenstelling (rood)
TechniekLitho
Afmetingen38 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 480
Hans Hartung - 2 hardcover boeken - gratis verzonden NL kopen? Bied vanaf 50!
Hans Hartung (1904-1989) Duits Frans 2 hardcover boeken - gratis verzonden NL
TechniekHardcover
Afmetingen29 x 23 cm (h x b)
€ 50
Alexandre Fassianos - le rencontre kopen? Bied vanaf 750!
Alexandre Fassianos (1935) Grieks de bijeenkomst
TechniekLitho
Afmetingen63 x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 750
Alexandre Fassianos - unbekannt kopen? Bied vanaf 750!
Alexandre Fassianos (1935) Grieks onbekend
TechniekLitho
Afmetingen66 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 750
Bram Bogart - Veleeron kopen? Bied vanaf 1050!
Bram Bogart (1921-2012) Nederlands Belgisch Veleeron
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen21 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.050
Pol Mara - For a day dream kopen? Bied vanaf 900!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch For a day dream
TechniekAquarel
Afmetingen125 x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 900