5. Abstract expressionisme

Abstract expressionisme

Opgericht in 1930 - opgeheven in 1950

Abstract expressionisme

Het abstract expressionisme is een verzamelnaam die wordt gebruikt om een groep kunstenaars aan te duiden die in Amerika actief waren gedurende de jaren '40 en '50 van de negentiende eeuw en een aantal vernieuwende ontwikkelingen die ze in de kunst brachten. Ook werden in de jaren '20 de werken van Vasily Kandinsky en de groep Der Blaue Reiter beschreven als abstract expressionistisch. Ze geloofden net als de expressionisten dat het ware onderwerp van de kunst de innerlijke emoties van de mens was. Dit probeerden ze tot uiting te laten komen door middel van kleur, gebaar, vorm en textuur. Het abstract expressionisme maakt gebruik van de methode van het automatisme, wat was ontleend uit het surrealisme. De kunstenaars van het abstract expressionisme geloofden dat het hun plicht was om een kunst te maken die het hoofd kon bieden aan een irrationele, absurde wereld. Binnen het abstract expressionisme was er sprake van een diversiteit aan stijlen. Er is dan ook een tweedeling te zien. Aan de ene kant de action painting, een schilderwijze die de handeling stelt boven het resultaat. Aan de andere kant was de post-painterly abstraction, die de nadruk legden op kleur en niet de actie van het schilderen. Echter, alle kunstenaars waren opgegroeid tijdens de Depressie en de Tweede Wereldoorlog. Dit had dan ook invloed op hun werk.

Er worden 8 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Bram Bogart - onbekend (tab4) kopen? Bied vanaf 375!
Bram Bogart - onbekend (tab4)

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorluc9309

TechniekAquarel
Afmetingen28 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
Hans Hartung - abstract (tab4) kopen? Bied vanaf 220!
Hans Hartung - abstract (tab4)

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorluc9309

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen29 cm x 47 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Jan Olyslager - olieverf op doek: abstract - 1965 kopen? Bied vanaf 50!
Jan Olyslager - olieverf op doek: abstract - 1965

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1965
Afmetingen67 cm x 82.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bram Bogart - Olieverf op board: Winterlandschap met molen (mooie lijst!) kopen? Bied vanaf 999!
Bram Bogart - Olieverf op board: Winterlandschap met molen (mooie lijst!)

Geplaatst doorKiewitKunst

Afmetingen57 cm x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
Pol Mara - aquarel op papier, gesigneerd en ingelijst kopen? Bied vanaf 950!
Pol Mara - aquarel op papier, gesigneerd en ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doormodernart

Jaartal1977
TechniekAquarel
Afmetingen111 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bram Bogart - Untitled (1964) - ORIGINEEL/UNIEK werk kopen? Bied vanaf 3450!
Bram Bogart - Untitled (1964) - ORIGINEEL/UNIEK werk

Geplaatst doorX-ART

Jaartal1964
TechniekGouache
Afmetingen60 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Aftersale
Pol Mara - Map met sjaal kopen? Bied vanaf 50!
Pol Mara - Map met sjaal

3D Multiples & Objecten

Geplaatst doorDd47

Jaartal1998
Afmetingen28 cm x 20 cm (h x b)
Aftersale
Sam Francis - Zonder titel maar met lijst! kopen? Bied vanaf 1725!
Sam Francis - Zonder titel maar met lijst!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1993
TechniekLitho
Afmetingen120 cm x 89 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst