5. Aesthetisch Genootschap

Aesthetisch Genootschap

Opgericht in 1877 - opgeheven in 1902

Aesthetisch Genootschap

Het Aesthetisch Genootschap had als doel om 'werkzaam te zijn in het belang der kunst, ter opwekking van kunstzin en ter bevordering van kunstsmaak in het algemeen'. Het Genootschap was vooral bekend vanwege de tableaux vivants die ze organiseerden. Deze levende beelden werden als vrijwel uniek beschouwd in Europa en tot grote perfectie opgevoerd. Uiteindelijk nam het ledenaantal af. Nieuwe ontwikkelingen in de kunst kwamen niet goed tot hun recht en het arrangeren van de tableaux was kostbaar, wat leidde tot besparingen.

Hendrik Willem Mesdag - 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 22 cm (h x b)
€ 50
Hendrik Willem Mesdag - PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen kopen? Bied vanaf 9500!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen
Afmetingen35 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 9.500