5. Amsterdamse School

Amsterdamse School

Opgericht in 1910 - opgeheven in 1940

Amsterdamse School

De Amsterdamse School is een Nederlandse bouwstijl die te plaatsen is binnen het expressionisme en verwant is aan de Art Deco. Door de industriële revolutie in het midden van de negentiende eeuw groeide de werkgelegenheid en trokken mensen naar de steden. Dit zorgde voor een tekort aan huisvesting. In 1901 werd daarom de Woningwet ingevoerd, die voorzag in betere huisvesting voor arbeiders. Dit leidde tot grote bouwprojecten in de grote steden. Een groep jonge architecten van het architectenbureau van E. Cuypers in Amsterdam gingen in een meer expressieve en fantasievolle stijl ontwerpen. Het tijdschrift 'Wendingen' voor architectuur en vormgeving diende als spreekplatform voor de groep. De nadruk lag niet op de functionaliteit, maar op de uiterlijke verschijning van het gebouw. De Amsterdamse School is een architectuurstroming vanuit het idee dat een plezierige woon- en werkomgeving goed is voor het welzijn van de arbeiders.

De Amsterdamse School is te herkennen aan het gebruik van ‘eerlijke’ materialen zoals baksteen en hout, versieringen zoals sculpturen (vooral van mannen en vrouwen als symbool voor de arbeidersklasse), glas-in-loodramen en smeedijzeren toevoegingen. De daken zijn stijl, gevels zijn gewelfd met verticale accenten, ramen hebben opvallende vormen en er worden ‘hoekoplossingen’ gebruikt zoals torentjes. Maar ook hielden de ontwerpers zich bezig met interieurs, meubelen en objecten voor in de publieke ruimte, waarbij samengewerkt werd met kunstenaars uit verschillende disciplines.

Er worden 17 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Jan Schonk - Houtsnede, Bloeiende cactus kopen? Bied vanaf 50!
Jan Schonk - Houtsnede, Bloeiende cactusPrenten & Uitgaves

Geplaatst doorduif

Afmetingen44 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Willem Witsen - ets, skutsjes aan Amsterdamse kade, gesigneerd (ingelijst) kopen? Bied vanaf 249!
Willem Witsen - ets, skutsjes aan Amsterdamse kade, gesigneerd (ingelijst)Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJBK

TechniekEts
Afmetingen41 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Chris van der Hoef - Penning 25 jarige dienstvervulling verkade zilver kopen? Bied vanaf 100!
Chris van der Hoef - Penning 25 jarige dienstvervulling verkade zilverPenningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1910
TechniekPenning
Afmetingen6.0 cm x 6.0 cm (h x b)
Willem Hendrik van Norden - 2 etsen kopen? Bied vanaf 49!
Willem Hendrik van Norden - 2 etsenGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekEts
Afmetingen18 cm x 22.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Willem Hendrik van Norden - ets: Helena en Hector kopen? Bied vanaf 35!
Willem Hendrik van Norden - ets: Helena en HectorGrafiek (handgesigneerd)

TechniekEts
Afmetingen26.2 cm x 24.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Willem Hendrik van Norden - Traditional Harbour Scene kopen? Bied vanaf 250!
Willem Hendrik van Norden - Traditional Harbour SceneSchilderij

Geplaatst doorPusser57

Afmetingen71 cm x 120 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Chris van der Hoef - VPK Penning Johan Maurits van Nassau brons kopen? Bied vanaf 75!
Chris van der Hoef - VPK Penning Johan Maurits van Nassau bronsPenningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1929
TechniekPenning
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Theo van Reijn - Mr. P.W.A. Cort van der Linden kopen? Bied vanaf 60!
Theo van Reijn - Mr. P.W.A. Cort van der LindenPenningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1935
TechniekBrons
Hendrik Albertus van den Eijnde - Landbouw in Nederlands-Indië kopen? Bied vanaf 85!
Hendrik Albertus van den Eijnde - Landbouw in Nederlands-IndiëPenningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1933
TechniekBrons
Chris van der Hoef - Hongersnood Rusland 1923 kopen? Bied vanaf 50!
Chris van der Hoef - Hongersnood Rusland 1923Penningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1923
TechniekPenning
Afmetingen4.1 cm x 4.1 cm (h x b)
Willem Witsen - Ets: 's Gravenhekje kopen? Bied vanaf 295!
Willem Witsen - Ets: 's GravenhekjeGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Periode1800 t/m 1899
TechniekEts
Afmetingen14 cm x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Maurits van der Valk - Hollands landschap met molen en koeien kopen? Bied vanaf 25!
Maurits van der Valk - Hollands landschap met molen en koeienGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorLaVida

TechniekEts
Afmetingen52 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Chris van der Hoef - Penning Luchtvaartcongres, 1930 kopen? Bied vanaf 125!
Chris van der Hoef - Penning Luchtvaartcongres, 1930Penningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1930
TechniekBrons
Afmetingen5.0 cm x 5.0 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Hendrik Petrus Berlage - (het complete werk) - Pieter L.Kramer - 2 kostbare boeken kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Petrus Berlage - (het complete werk) - Pieter L.Kramer - 2 kostbare boekenKunstboeken

Geplaatst doorMiles

Jaartal2002
TechniekSoftcover
Afmetingen28 cm x 25 cm (h x b)