5. Art Abstrait

Art Abstrait

Opgericht in 1952 - opgeheven in 1956

Art Abstrait

De groep Art Abstrait werd opgericht met als doel kunstenaars samen te brengen die toegewijd waren aan de abstractie in kunst op verschillende manieren. De groep kwam op als reactie tegen de figuratieve schilderkunst. Ze hoopten op een internationale doorbraak en artistieke vernieuwing. Gedurende de jaren ontwikkelde zich twee stromingen binnen Art Abstrait, namelijk de constructivisten en de lyrische abstracte schilders. De constructivisten hielden zich aan een rigide compositie terwijl de lyrisch abstracten zo veel mogelijk vrijheid wilden. Deze tweedeling leidde uiteindelijk tot het einde van Art Abstrait.

Jean Milo - de zilvere rivier (c6) kopen? Bied vanaf 150!
Jean Milo (1906-1993) Belgisch de zilvere rivier (c6)
TechniekAquarel
Afmetingen37 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Guy Vandenbranden - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 900!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Abstracte compositie
TechniekGouache
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 900
Guy Vandenbranden - Zonder titel kopen? Bied vanaf 1600!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Zonder titel
Afmetingen51 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.600