5. Art Indépendant L'

Art Indépendant L'

Opgericht in 1887 - opgeheven in 1892

L'Art Indépendant

(Antwerpen 1887 - Antwerpen 1892)

Antwerpse artistieke vereniging. Gesticht in het cafeetje Le Frison (Anneessensstraat, Antwerpen)

Doel was de vernieuwingsgolf vanuit Brussel (Les XX) te decentraliseren. L'Art Indépendant richtte slechts één salon in, nl. in 1887 in het Paleis voor Nijverheid, Kunst en Handel te Antwerpen.

Pogingen om het jaar daarop een nieuwe tentoonstelling in te richten, strandden de tegenwerking van de directeur van het Paleis voor Nijverheid en het Antwerps stadsbestuur. Hierdoor en door de ongemeen heftige afkeerreacties van de Antwerpse pers ging het eerste elan verloren.

De drang om de verstarring te doorbreken en de eis tot meer persoonlijkheid en dieper gevoeld leven bleef echter bestaan en resulteerde in 1892 in de oprichting van L'Association pour l'Art.

James Ensor - Demons teasing me kopen? Bied vanaf 195!
James Ensor (1860-1949) Engels Belgisch Demons teasing me
TechniekLitho
Afmetingen25.5 x 19 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 195
James Ensor - Christus tussen dieven kopen? Bied vanaf 200!
James Ensor (1860-1949) Engels Belgisch Christus tussen dieven
TechniekLitho
Afmetingen39 x 34 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 200
1 bieding
Jules Lagae - Exposition International de Bruxelles 189 kopen? Bied vanaf 125!
Jules Lagae (1862-1931) Belgisch Exposition International de Bruxelles 189
TechniekBrons
Afmetingen7 x 7 x 0.3 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Adrien Joseph Heymans - WEIDE MET KOEIEN kopen? Bied vanaf 250!
Adrien Joseph Heymans (1839-1921) Belgisch WEIDE MET KOEIEN
Afmetingen52 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250