5. Arti et Industriae

Arti et Industriae

Opgericht in 1884 - opgeheven in 2007

Arti et Industriae

Arti et Industriae (Nederlansche Vereeniging tot Bevordering van Kunstnijverhied Arti et Industriae) was een Nederlandse kunstenaarsvereniging die ontstond vanwege de veranderende kijk op kunst. Kunstnijverheid bloeide steeds meer op en werd steeds meer geïmporteerd. Onvrede over deze import en machinaal vervaardigde producten uit eigen land leidde tot de oprichting van Arti et Industriae. De oprichters de vereniging wilden een kern van Nederlandse kunstenaars verenigen die kunstvaardigheid in hun vak konden bewijzen door persoonlijk vervaardigde werkstukken. De vereniging was gevestigd in Den Haag, maar had wel nationale ambities. In 2007 fuseerde Arti et Industriae met de kunstenaarsvereniging Brak-LKV tot De Nederlandse Vereniging Arti et Industriae-Brak-LKV, oftewel Kunstenaarsvereniging ArtiBrak.

Er worden 12 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Johan D. Scherft - Kerk aan de Elandstraat, Den Haag kopen? Bied vanaf 60!
Johan D. Scherft - Kerk aan de Elandstraat, Den HaagGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorNjoyart
Jaartal1946
TechniekEts
Afmetingen71 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Henri Johan van der Stal - Het van Backeneshofje te Haarlem kopen? Bied vanaf 65!
Henri Johan van der Stal - Het van Backeneshofje te HaarlemGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorTon
TechniekEts
Afmetingen44.5 cm x 54.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Johan D. Scherft - Ets - Brugge, Begijnenhofje kopen? Bied vanaf 28!
Johan D. Scherft - Ets - Brugge, BegijnenhofjeGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorks53
Jaartal1947
TechniekEts
Afmetingen35 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Johan D. Scherft - Ets - 1939 kopen? Bied vanaf 20!
Johan D. Scherft - Ets - 1939Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorStationsider
Jaartal1939
TechniekEts
Afmetingen25 cm x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Wim Helder - Boerderij met boer aan het hooien kopen? Bied vanaf 100!
Wim Helder - Boerderij met boer aan het hooienSchilderij
Geplaatst doorMabossie
Afmetingen59 cm x 66.3 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Piet Bekker - Uiterwaarden kopen? Bied vanaf 450!
Piet Bekker - UiterwaardenTekening / Aquarel
Geplaatst doorKlaasHofstra
TechniekAquarel
Afmetingen58 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees Verhoeven - Haagsche Veer te Rotterdam kopen? Bied vanaf 35!
Kees Verhoeven - Haagsche Veer te RotterdamGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorErwinKoster
Jaartal1939
TechniekEts
Afmetingen45 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Johan D. Scherft - Mauritskade, den Haag kopen? Bied vanaf 35!
Johan D. Scherft - Mauritskade, den HaagGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorKunstbedrijf
TechniekEts
Afmetingen14 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Johan D. Scherft - Strandstoelen kopen? Bied vanaf 35!
Johan D. Scherft - StrandstoelenGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorKunstbedrijf
TechniekEts
Afmetingen23 cm x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Johan D. Scherft - Ets "Novembermorgen Oude Delft" kopen? Bied vanaf 30!
Johan D. Scherft - Ets "Novembermorgen Oude Delft"Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorCello1
Jaartal1921
TechniekEts
Afmetingen25.5 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hugo Liebe (I) - Stad met kerk kopen? Bied vanaf 75!
Hugo Liebe (I) - Stad met kerkSchilderij
Geplaatst dooreppie
Afmetingen56 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Yoka Voorbach - Ets: Idol - 1992 kopen? Bied vanaf 65!
Yoka Voorbach - Ets: Idol - 1992Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro
Jaartal1992
TechniekEts
Afmetingen46 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst