5. Bond Kulturele Rechten

Bond Kulturele Rechten

Opgericht in 1935

Bond van Kunstenaars ter Verdediging van de Kulturele Rechten

De Bond van de Kunstenaars ter Verdediging van de Kulturele Rechten is vooral bekend vanwege het kunstenaarsprotest in de jaren ’30 waar ze initiatiefnemer van waren, genaamd D.O.O.D.: De Olympiade Onder Dictatuur, in Amsterdam. Dit was een tegen-tentoonstelling voor de wedstrijd schone kunsten die altijd werd gehouden tijdens de Olympische Spelen. De Olympische Spelen zouden namelijk in 1936 in Berlijn plaatsvinden, waar veel kunstenaars een nare bijsmaak bij hadden vanwege het Nazi-regime. De BKVK gaf dan ook kritiek op het nationaalsocialisme. De leden van de Bond hadden geen overeenkomstig stilistische overeenkomst, maar waren over het algemeen linksgeoriënteerd.

Er worden 28 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Harry van Kruiningen - 8 gesigneerde litho's in map: Het lied van heer Halewijn kopen? Bied vanaf 200!
Harry van Kruiningen - 8 gesigneerde litho's in map: Het lied van heer Halewijn

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorruud-dj

Jaartal1956
TechniekLitho
Afmetingen39 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Harry van Kruiningen - Litho: Gilgamesj - 1955

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1955
TechniekLitho
Afmetingen19.5 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Melle Oldeboerrigter - Man met vis. kopen? Bied vanaf 175!
Melle Oldeboerrigter - Man met vis.

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorElbers

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen50 cm x 40.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd

Aftersale items

Aftersale
Paul Citroen - Litho: "Piet" - 1976 kopen? Bied vanaf 50!
Paul Citroen - Litho: "Piet" - 1976

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1956
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Paul Citroen - potloodgesigneerde Litho portret jonge vrouw - oplage 100 ex - GROOT! kopen? Bied vanaf 28!
Paul Citroen - potloodgesigneerde Litho portret jonge vrouw - oplage 100 ex - GROOT!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorartpointamsterdam

TechniekLitho
Afmetingen80 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Paul Citroen - litho - Piet Clement kopen? Bied vanaf 25!
Paul Citroen - litho - Piet Clement

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen66 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Cas Oorthuys - Foto: kopen? Bied vanaf 49!
Cas Oorthuys - Foto:

Fotografie

TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen20 cm x 25 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Cas Oorthuys - Foto:

Fotografie

Afmetingen25 cm x 20 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Cas Oorthuys - Foto:

Fotografie

IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Cas Oorthuys - Foto: kopen? Bied vanaf 60!
Cas Oorthuys - Foto:

Fotografie

IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Paul Citroen - Litho - 1977 kopen? Bied vanaf 50!
Paul Citroen - Litho - 1977

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen64.5 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Cas Oorthuys - Foto kopen? Bied vanaf 60!
Cas Oorthuys - Foto

Fotografie

IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Wim Bosma - Afrikaans dorp kopen? Bied vanaf 900!
Wim Bosma - Afrikaans dorp

Geplaatst doorMargie

TechniekGouache
Afmetingen77.5 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Cas Oorthuys - Rotterdam, 1954 kopen? Bied vanaf 1250!
Cas Oorthuys - Rotterdam, 1954

Fotografie

Geplaatst doorarne

Jaartal1954
Afmetingen41.5 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Willy Boers - Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier kopen? Bied vanaf 125!
Willy Boers - Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Afmetingen52 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Willy Boers - Licht en donker kopen? Bied vanaf 3495!
Willy Boers - Licht en donker

Geplaatst doorkunstpeer

Jaartal1960
Afmetingen122 cm x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Paul Citroen - litho - Mart Kempers kopen? Bied vanaf 30!
Paul Citroen - litho - Mart Kempers

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1976
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Cas Oorthuys - Foto kopen? Bied vanaf 69!
Cas Oorthuys - Foto

Fotografie

Afmetingen20 cm x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Wim Bosma - Vissershaven kopen? Bied vanaf 559!
Wim Bosma - Vissershaven

Geplaatst door2127

Afmetingen55 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Eva Besnyo - Zigeunermuzikanten 1931 kopen? Bied vanaf 350!
Eva Besnyo - Zigeunermuzikanten 1931

Fotografie

Geplaatst doorRenard

Jaartal1993
TechniekGemengde techniek
Afmetingen21.8 cm x 18.4 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Paul Citroen - Joods meisje kopen? Bied vanaf 80!
Paul Citroen - Joods meisje

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorstipje

TechniekPotlood
Afmetingen59 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Paul Citroen - A’dam’s en Eva’s, complete uitgave met 12 litho’s (groot) kopen? Bied vanaf 295!
Paul Citroen - A’dam’s en Eva’s, complete uitgave met 12 litho’s (groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1971
TechniekLitho
Afmetingen79 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Harry van Kruiningen - Litho, Gilgamess ziet het levenskruid kopen? Bied vanaf 50!
Harry van Kruiningen - Litho, Gilgamess ziet het levenskruid

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekLitho
Afmetingen41 cm x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst