5. De Grafische

De Grafische

Opgericht in 1912 - opgeheven in 1974

Vereeniging tot Bevordering der Grafische Kunsten 'De Grafische'

Vanaf 1912 organiseerde de Vereeniging tot Bevordering der Grafische Kunsten 'de Grafische' jaarlijks een expositie waarbij werken van een hoge kwalitatieve waarde werden tentoongesteld. De Grafische bood kunstenaars een platform om hun werk te exposeren en verkopen. Op de exposities kon werk door de bezoekers ook direct aangekocht worden. Vanwege het aanzien dat de werken van de Grafische kregen, werden de exposities gehouden in gerenommeerde musea en expositieruimten, zoals het Stedelijk Museum in Amsterdam, het Bonnefanten museum in Maastricht en zelfs in het Nationaal Museum van Stockholm. Via de Grafische werden de ontwikkelingen binnen de grafische wereld zichtbaar gemaakt voor het publiek. Daarnaast konden de kunstenaars ook onderling hun werken zien waardoor ideeën werden uitgewisseld. In totaal zijn er een kleine 200 kunstenaars lid geweest van de Grafische.

Kees Spermon - Conversation Piece Grey zeefdr. Prent 190 kopen? Bied vanaf 40!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Conversation Piece Grey zeefdr. Prent 190
Afmetingen57 x 79 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Wim Motz - Zonder titel kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Zonder titel
Afmetingen70 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Hans van Dokkum - VILLEFRANCHE kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands VILLEFRANCHE
TechniekEts
Afmetingen16.5 x 24.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 25
Johan Dijkstra - Vrouwelijk naakt kopen? Bied vanaf 300!
Johan Dijkstra (1896-1978) Nederlands Vrouwelijk naakt
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen63 x 53 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Kees Spermon - Litho: "The dutch baby" - 1971 kopen? Bied vanaf 49!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Litho: "The dutch baby" - 1971
TechniekLitho
Afmetingen50 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49
Fon Klement - Lilacres kopen? Bied vanaf 200!
Fon Klement (1930-2000) Nederlands Lilacres
TechniekLitho
Afmetingen85 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Fon Klement - Bleu Grissant kopen? Bied vanaf 200!
Fon Klement (1930-2000) Nederlands Bleu Grissant
TechniekLitho
Afmetingen85 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Jan Bezemer - Spanje kopen? Bied vanaf 150!
Jan Bezemer (1907-1997) Nederlands Spanje
TechniekLitho
Afmetingen73 x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Jeanne Bieruma Oosting - Fabels van La Fontaine kopen? Bied vanaf 400!
Jeanne Bieruma Oosting (1898-1994) Nederlands Fabels van La Fontaine
TechniekHardcover
Afmetingen31 x 23 cm (h x b)
€ 400
Herman Berserik - Popje kopen? Bied vanaf 40!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Popje
TechniekEts
Afmetingen52 x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Kees Spermon - Litho - 1980 kopen? Bied vanaf 49!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Litho - 1980
TechniekLitho
Afmetingen60 x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49
Gerd Arntz - Houtsnede: Präzisionsarbeit - 1976 kopen? Bied vanaf 250!
Gerd Arntz (1900-1988) Duits Nederlands Houtsnede: Präzisionsarbeit - 1976
Afmetingen43.5 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
TechniekAquarel
Afmetingen94 x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
€ 100
Fon Klement - Dedoublement kopen? Bied vanaf 100!
Fon Klement (1930-2000) Nederlands Dedoublement
Afmetingen57 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Willem Gerard Hofker - Venezia kopen? Bied vanaf 1750!
Willem Gerard Hofker (1902-1981) Nederlands Venezia
Afmetingen42 x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.750
Wim Motz - Grote jaren 50 kleuren Lithografie 'twee figuren' handgesigneerd kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Grote jaren 50 kleuren Lithografie 'twee figuren' handgesigneerd
TechniekLitho
Afmetingen64 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Jan Giesen - Ducdalf - Houtsnede kopen? Bied vanaf 45!
Jan Giesen (1900-1983) Nederlands Ducdalf - Houtsnede
Afmetingen19 x 16 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Jan Strube - Parijs; Seinekade met Notre-Dame en Clochards kopen? Bied vanaf 100!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Parijs; Seinekade met Notre-Dame en Clochards
TechniekLitho
Afmetingen47 x 64.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Jan Giesen - "Zwijndrecht" kopen? Bied vanaf 45!
Jan Giesen (1900-1983) Nederlands "Zwijndrecht"
Afmetingen24 x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 45
Jan Giesen - "Golfbreker" kopen? Bied vanaf 50!
Jan Giesen (1900-1983) Nederlands "Golfbreker"
Afmetingen35 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 50
Isaac Israels - Acht tekeningen kopen? Bied vanaf 95!
Isaac Israels (1865-1934) Nederlands Acht tekeningen
TechniekSoftcover
Afmetingen35 x 28 cm (h x b)
€ 95
Jan Michielsen - avond aan zee ( impressie ) kopen? Bied vanaf 150!
Jan Michielsen (1939-2010) Nederlands avond aan zee ( impressie )
Afmetingen34 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Hans van Dokkum - Alles wel aan boord / voor Bep en Dick -ets 1981- kopen? Bied vanaf 40!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Alles wel aan boord / voor Bep en Dick -ets 1981-
TechniekEts
Afmetingen26 x 31.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Johannes Graadt van Roggen - Den in de duinen bij Groet- Litho kopen? Bied vanaf 80!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Den in de duinen bij Groet- Litho
TechniekLitho
Afmetingen44 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 80
Ru van Rossem - 2 Gorrila's kopen? Bied vanaf 225!
Ru van Rossem (1924-2007) Nederlands 2 Gorrila's
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen70 x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Dirk Harting - Katwijk Schelpenvisser kopen? Bied vanaf 50!
Dirk Harting (1884-1970) Nederlands Katwijk Schelpenvisser
TechniekEts
Afmetingen28.5 x 31.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Jan Mensinga - Monotype, Z.T. (Abstracte compositie) - Ingelijst kopen? Bied vanaf 50!
Jan Mensinga (1924-1998) Nederlands Monotype, Z.T. (Abstracte compositie) - Ingelijst
TechniekMonotype
Afmetingen45.5 x 38.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Akke Sins - Landschap met personen - Ets kopen? Bied vanaf 40!
Akke Sins (1928) Nederlands Landschap met personen - Ets
TechniekEts
Afmetingen14 x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Fon Klement - Florifere kopen? Bied vanaf 150!
Fon Klement (1930-2000) Nederlands Florifere
TechniekLitho
Afmetingen75 x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Willem den Ouden - 2 boeken, o.a. oeuvrecatalogus. kopen? Bied vanaf 50!
Willem den Ouden (1928) Nederlands 2 boeken, o.a. oeuvrecatalogus.
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 25 cm (h x b)
€ 50
Johan Hemkes - Gezicht op Grou kopen? Bied vanaf 40!
Johan Hemkes (1894-1988) Nederlands Gezicht op Grou
TechniekEts
Afmetingen29.7 x 48.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Ru van Rossem - De Astronaut I kopen? Bied vanaf 250!
Ru van Rossem (1924-2007) Nederlands De Astronaut I
TechniekLitho
Afmetingen73.4 x 150 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHout
€ 250
Jan Giesen - Twee mensen in een landschap kopen? Bied vanaf 50!
Jan Giesen (1900-1983) Nederlands Twee mensen in een landschap
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Wim Motz - lot van vier werken kopen? Bied vanaf 45!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands lot van vier werken
TechniekLitho
Afmetingen50 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Fon Klement - 3 prachtige werken, heel mooi professioneel ingelijst. kopen? Bied vanaf 450!
Fon Klement (1930-2000) Nederlands 3 prachtige werken, heel mooi professioneel ingelijst.
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen31 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Jan Bezemer - Jan Bezemer kopen? Bied vanaf 55!
Jan Bezemer (1907-1997) Nederlands Jan Bezemer
Afmetingen27 x 22.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 55
Hans van Dokkum - De krillemonus kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands De krillemonus
TechniekLitho
Afmetingen34 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Wim Motz - Delfshaven Rotterdam kopen? Bied vanaf 110!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Delfshaven Rotterdam
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen41 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
€ 110
Toon Wegner - Koppermaandagprent 1988 - litho kopen? Bied vanaf 75!
TechniekLitho
Afmetingen50 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75