5. De Luis

De Luis

Opgericht in 1960 - opgeheven in 1980

Grafisch Gezelschap de Luis

In 1960 werd door drie grafische kunstenaars het Grafisch Gezelschap De Luis opgericht. Deze drie grafisch kunstenaars waren allen verschillend van aard. Volgens de kunstenaars zelf vulden ze elkaar aan. Wat de kunstenaars bij elkaar bracht, was de liefde voor het grafisch ambacht, dat zij dat als ondergewaardeerd zagen. De naam De Luis komt van het idee dat een luis, een onuitroeibaar insect, vergelijkbaar is met de grafiek, die duidelijk onnuttig lijkt maar toch merkwaardig hardnekkig is, die met een scheef oog wordt bekeken. Ze wilden opereren als luizen in de pels van de moderne kunst. Het bevorderen van de vrije grafische kunsten was hun doelstelling, en dat wilden ze bereiken door de productie en de verspreiding van grafiek te bevorderen. Zo richtten ze een atelier in, en werden er tentoonstellingen georganiseerd.

Hans van Dokkum - VILLEFRANCHE kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands VILLEFRANCHE
TechniekEts
Afmetingen16.5 x 24.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 25
Dirkje Kuik - VROUWENPORTRET VENETIË kopen? Bied vanaf 60!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands VROUWENPORTRET VENETIË
TechniekEts
Afmetingen24.5 x 17.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
TechniekLitho
Afmetingen35 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: op wacht - 1979
TechniekLitho
Afmetingen31 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Herman Berserik - Popje kopen? Bied vanaf 40!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Popje
TechniekEts
Afmetingen52 x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Bart Jonkers - á la campagne kopen? Bied vanaf 300!
Bart Jonkers (1920-2001) Nederlands á la campagne
TechniekAquarel
Afmetingen55 x 65 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 300
Gerard van Rooy - Ets: Kluwen - 1984 kopen? Bied vanaf 55!
Gerard van Rooy (1938-2006) Nederlands Ets: Kluwen - 1984
TechniekEts
Afmetingen56.5 x 39.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 55
1 bieding
TechniekEts
Afmetingen50.5 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Gerard van Rooy - Ets: Fort 't Hemeltje - 1973 kopen? Bied vanaf 45!
Gerard van Rooy (1938-2006) Nederlands Ets: Fort 't Hemeltje - 1973
TechniekEts
Afmetingen17 x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Dirkje Kuik - Litho: Venetië kopen? Bied vanaf 69!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Litho: Venetië
TechniekLitho
Afmetingen32 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Gerard van Rooy - Ets: Ballen - 1987 kopen? Bied vanaf 55!
Gerard van Rooy (1938-2006) Nederlands Ets: Ballen - 1987
TechniekEts
Afmetingen31.5 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Gerard van Rooy - Round Midnight kopen? Bied vanaf 65!
Gerard van Rooy (1938-2006) Nederlands Round Midnight
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen34 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 65
Roger Chailloux - Fraai gedetailleerde Ets "Intervalles d'un point et un autre" kleine oplage ! kopen? Bied vanaf 37!
Roger Chailloux (1931-1977) Nederlands Frans Fraai gedetailleerde Ets "Intervalles d'un point et un autre" kleine oplage !
TechniekEts
Afmetingen56 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 37
Peter Vos - Oude man met mussen kopen? Bied vanaf 165!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Oude man met mussen
TechniekLitho
Afmetingen51 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 165
Peter Vos - ‘Smidsplevier’ - ets - oplage 35 kopen? Bied vanaf 195!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands ‘Smidsplevier’ - ets - oplage 35
TechniekEts
Afmetingen39 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 195
Gerard van Rooy - de pit kopen? Bied vanaf 75!
Gerard van Rooy (1938-2006) Nederlands de pit
Afmetingen66 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Hans van Dokkum - Alles wel aan boord / voor Bep en Dick -ets 1981- kopen? Bied vanaf 40!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Alles wel aan boord / voor Bep en Dick -ets 1981-
TechniekEts
Afmetingen26 x 31.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Bart Jonkers - Abstracte ZERO Compositie kopen? Bied vanaf 350!
Bart Jonkers (1920-2001) Nederlands Abstracte ZERO Compositie
Afmetingen68 x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Bart Jonkers - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 150!
Bart Jonkers (1920-2001) Nederlands Stadsgezicht
TechniekEts
Afmetingen55 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Charles Donker - Ets: Houtsnip vier essen kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands Ets: Houtsnip vier essen
TechniekEts
Afmetingen40 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Charles Donker - Ets: Gele morgenster kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands Ets: Gele morgenster
TechniekEts
Afmetingen47 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Jo Rijnders - (1898-1988) ruimtelijk, sfeervol werk in gemengde techniek kopen? Bied vanaf 99!
Jo Rijnders (1898-1988) Nederlands (1898-1988) ruimtelijk, sfeervol werk in gemengde techniek
Afmetingen44 x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
€ 99
Dirkje Kuik - Doge studie Venetië, ets (kleine oplage) kopen? Bied vanaf 75!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Doge studie Venetië, ets (kleine oplage)
TechniekEts
Afmetingen49 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Peter Vos - Gulzigheid, ets kopen? Bied vanaf 125!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Gulzigheid, ets
TechniekEts
Afmetingen26 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Dolf Zwerver - Jongen en meisje in de natuur, ets kopen? Bied vanaf 75!
Dolf Zwerver (1932-2010) Nederlands Jongen en meisje in de natuur, ets
TechniekEts
Afmetingen33 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Dirkje Kuik - Egel - litho op een dubbel blad uit 1966 kopen? Bied vanaf 45!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Egel - litho op een dubbel blad uit 1966
TechniekLitho
Afmetingen50 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Cisca Simons - Villa Lievendaal kopen? Bied vanaf 350!
Cisca Simons (1948) Nederlands Villa Lievendaal
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen45 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Hans van Dokkum - De krillemonus kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands De krillemonus
TechniekLitho
Afmetingen34 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Peter Vos - Gevoelens - gesigneerde litho kopen? Bied vanaf 250!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Gevoelens - gesigneerde litho
TechniekLitho
Afmetingen65 x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Dirkje Kuik - Lonneke – gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 55!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Lonneke – gesigneerde ets
TechniekEts
Afmetingen50 x 34.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Dick van Luijn - Les Angles kopen? Bied vanaf 20!
Dick van Luijn (1896-1981) Nederlands Les Angles
TechniekPotlood
Afmetingen54 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 20
Dirkje Kuik - De held van kopen? Bied vanaf 25!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands De held van
TechniekLitho
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Toon Jansen - Koning en Heer kopen? Bied vanaf 100!
Toon Jansen (1937-2008) Nederlands Koning en Heer
Afmetingen32 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Jaap Hillenius (1934-1999) Nederlands ets: gefragmenteerd - 1970
TechniekEts
Afmetingen31.5 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49
Joop Moesman - Op wacht, litho kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Op wacht, litho
TechniekLitho
Afmetingen33 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Joop Moesman - Handen, litho kopen? Bied vanaf 125!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Handen, litho
TechniekLitho
Afmetingen24 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Dirkje Kuik - Avant la Berezina, ets (kleine oplage, eerste druk!) kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Avant la Berezina, ets (kleine oplage, eerste druk!)
TechniekEts
Afmetingen50 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Peter Vos - 2 gesigneerde ingelijste tekeningen kopen? Bied vanaf 295!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands 2 gesigneerde ingelijste tekeningen
TechniekAquarel
Afmetingen31 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Herman Berserik - ets-1981 kopen? Bied vanaf 85!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands ets-1981
TechniekEts
Afmetingen50 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 85
Herman Berserik - Ets: meisje met pop - 1977 kopen? Bied vanaf 85!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Ets: meisje met pop - 1977
TechniekEts
Afmetingen25 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 85
Herman Berserik - Litho kopen? Bied vanaf 69!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Litho
TechniekLitho
Afmetingen51 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Hans van Dokkum - Rozen kopen? Bied vanaf 45!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Rozen
TechniekLitho
Afmetingen21 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45