5. De Onafhankelijken

De Onafhankelijken

Opgericht in 1912

De Onafhankelijken

De Onafhankelijken ontstonden als verzet tegen de gevestigde kunst en werden opgericht als een ‘modern gezind genootschap’ in Amsterdam. Ze wilden expressieve vrijheid voor het individu in werken en exposeren door middel van een halfjaarlijkse juryvrije expositie. Tijdens een dergelijke expositie waren verschillende werken van zeer uiteenlopende stromingen te zien. Na de Eerste Wereldoorlog waren de Onafhankelijken voor groot belang voor alle kunstenaars die aan hun eigen vrije opvattingen werkten en die door de juryvrije vereniging een mogelijkheid hadden om te exposeren. Ze hebben een grote rol gespeeld in de omslag in de beeldende kunst die aan het begin van de twintigste eeuw plaatsvond.

Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: op wacht - 1979
TechniekLitho
Afmetingen31 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 175
Dirk Filarski - Kubistische stad met brug - waarschijnlijk Frankrijk kopen? Bied vanaf 875!
Dirk Filarski (1885-1964) Nederlands Kubistische stad met brug - waarschijnlijk Frankrijk
Afmetingen50 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
€ 875
Fred Sieger - Vis met appel kopen? Bied vanaf 200!
Fred Sieger (1902-1999) Nederlands Vis met appel
Afmetingen39 x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Herbert van der Poll - Poezen kopen? Bied vanaf 75!
Herbert van der Poll (1877-1963) Nederlands Poezen
TechniekPotlood
Afmetingen29 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Carel Willink - Litho: Berlin - 1920 kopen? Bied vanaf 275!
Carel Willink (1900-1983) Nederlands Litho: Berlin - 1920
TechniekLitho
Afmetingen28.5 x 28.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 275
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie A kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie A
Afmetingen50 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Hans Ittmann - Vrouw met kruik kopen? Bied vanaf 150!
Hans Ittmann (1914-1972) Nederlands Vrouw met kruik
TechniekEts
Afmetingen45 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Jan Sierhuis - Lithografie kopen? Bied vanaf 30!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Lithografie
TechniekLitho
Afmetingen26 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Herbert Fiedler - Soldaat kopen? Bied vanaf 150!
Herbert Fiedler (1891-1962) Duits Nederlands Soldaat
TechniekAquarel
Afmetingen45.5 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Jan Sierhuis - Tekening krijt/acryl kopen? Bied vanaf 1!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Tekening krijt/acryl
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen29.5 x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 1
1 bieding
Bob Buys - Kerkplein Frankrijk kopen? Bied vanaf 100!
Bob Buys (1912-1970) Nederlands Kerkplein Frankrijk
TechniekAquarel
Afmetingen68 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Chris Beekman - Boom in Herfstkleuren kopen? Bied vanaf 200!
Chris Beekman (1887-1964) Nederlands Boom in Herfstkleuren
Afmetingen46 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 200
Chris Beekman - Nellij Elisabeth Knikker kopen? Bied vanaf 100!
Chris Beekman (1887-1964) Nederlands Nellij Elisabeth Knikker
Afmetingen30 x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 100
TechniekPastel/Krijt
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 1
1 bieding
Gerbrand Volger - pastelkrijt op papier - Dansfeest (unicum) - INGELIJST - 24791 kopen? Bied vanaf 125!
Gerbrand Volger (1940) Nederlands pastelkrijt op papier - Dansfeest (unicum) - INGELIJST - 24791
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen37 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 125
Joub Wiertz - olieverf - Westeinderplassen met zicht op Watertoren Aalsmeer - ZEER GROOT kopen? Bied vanaf 450!
Joub Wiertz (1893-1966) Nederlands olieverf - Westeinderplassen met zicht op Watertoren Aalsmeer - ZEER GROOT
Afmetingen93 x 136 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHardboard
IngelijstIngelijst
€ 450
Jan Strube - Parijs; Seinekade met Notre-Dame en Clochards kopen? Bied vanaf 100!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Parijs; Seinekade met Notre-Dame en Clochards
TechniekLitho
Afmetingen47 x 64.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Jan Rijlaarsdam - gemende techniek, gesigneerd r.o. kopen? Bied vanaf 495!
Jan Rijlaarsdam (1911-2007) Nederlands gemende techniek, gesigneerd r.o.
Afmetingen70 x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 495
Bram van Velde - Litho - Compositie in paars kopen? Bied vanaf 109!
Bram van Velde (1895-1981) Nederlands Litho - Compositie in paars
TechniekLitho
Afmetingen59 x 78 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 109
Harmen Meurs - In gebed -houtsnede- kopen? Bied vanaf 65!
Harmen Meurs (1891-1964) Nederlands In gebed -houtsnede-
Afmetingen42 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
€ 65
Jan van Heel - Rots formatie- spaans landschap kopen? Bied vanaf 295!
Jan van Heel (1898-1990) Nederlands Rots formatie- spaans landschap
TechniekAquarel
Afmetingen50 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Jan Sierhuis - Aan bet strand kopen? Bied vanaf 700!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Aan bet strand
Afmetingen50 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 700
Albert Mulder - Asters in bloempot kopen? Bied vanaf 125!
Albert Mulder (1889-1987) Nederlands Asters in bloempot
Afmetingen38 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie C kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie C
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie H kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie H
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Johan Mekkink - Zandverstuiving kopen? Bied vanaf 150!
Johan Mekkink (1904-1991) Nederlands Zandverstuiving
TechniekLitho
Afmetingen35 x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Frans Room - Neuvic kopen? Bied vanaf 30!
Frans Room (1939) Nederlands Neuvic
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen74 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 30
Johannes Nicolaas jr. - Kloosterpoort Hoorn kopen? Bied vanaf 30!
Johannes Nicolaas jr. (1885-1943) Nederlands Kloosterpoort Hoorn
TechniekEts
Afmetingen46 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 30
Herman Bieling - 2 Pen tekeningen: kopen? Bied vanaf 100!
Herman Bieling (1887-1964) Nederlands 2 Pen tekeningen:
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen37 x 30.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Jan Sierhuis - zonder titel maar wel met lijst! kopen? Bied vanaf 195!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands zonder titel maar wel met lijst!
Afmetingen42.5 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 195
Bob ten Hoope - Annette kopen? Bied vanaf 75!
Bob ten Hoope (1920-2014) Nederlands Annette
TechniekAquarel
Afmetingen60 x 38 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 75
Freek van den Berg - Slapende poes kopen? Bied vanaf 135!
Freek van den Berg (1918-2000) Nederlands Slapende poes
Afmetingen38 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 135
Wouter Ydo - Kinderen bij molen kopen? Bied vanaf 150!
Wouter Ydo (1887-1965) Nederlands Kinderen bij molen
Afmetingen37 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150