5. Droog

Droog

Opgericht in 1993

Droog

Droog is een designstichting, bekend designlabel en één van de bekendste namen binnen Dutch Design. In 1993 werd Droog opgericht door Renny Ramakers en Gijs Bakker. Een groep jonge hedendaagse Nederlandse ontwerpers werd gepresenteerd op de Salone del Mobile in Milaan. Vervolgens werd Droog Design opgericht. In 2004 openden het hoofdkantoor en de winkel en galerij in Amsterdam. Sinds 2012 draagt het pand waar Droog tegenwoordig is gevestigd de naam Hôtel Droog, met daarin kantoorruimte, designruimte, winkel, café en een hotelkamer (One and Only Bedroom). Ook worden er tentoonstellingen georganiseerd.

Bij Droog is het uitdragen van een concept belangrijker dan het ontwerpen van een esthetisch object. De ontwerpen zoeken vaak naar de essentie van een onderwerp en bevatten humoristische elementen. De objecten geven commentaar op de wereld of vertellen een verhaal. Daardoor wordt vaak de grens tussen toegepaste en beeldende kunst doorbroken. Droog laat zien dat sober design niet saai hoeft te zijn. De ontwerpers die werken bij Droog hanteren geen vaste stijl, maar werken vanuit dezelfde intentie.

Er worden 3 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Marcel Wanders - schaal ("Pillow Platters") kopen? Bied vanaf 50!
Marcel Wanders - schaal ("Pillow Platters")Design
Geplaatst doorkeuning
Jaartal1990
Afmetingen3.3 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Marcel Wanders - Design schaal , The Passion, porselein kopen? Bied vanaf 50!
Marcel Wanders - Design schaal , The Passion, porseleinGlas / Keramiek
Geplaatst doorKkw
Jaartal2008
Afmetingen10 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker

Aftersale items

Marcel Wanders - Sitting Mickey in glanzend rood kopen? Bied vanaf 165!
Marcel Wanders - Sitting Mickey in glanzend roodDesign
Geplaatst doorartleas
Jaartal2021
Afmetingen12 cm x 13.5 cm x 13.5 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker