5. Expressionisme

Expressionisme

Opgericht in 1905 - opgeheven in 1940

Expressionisme

Binnen het expressionisme proberen kunstenaars met verschillende technieken om hun gevoelens te uiten en hun eigen stempel te drukken op de wereld. Dit kan gebeuren door het gebruik van kleuren, vervorming van beelden en perspectief. Expressionisme staat dan ook tegenover het impressionisme dat draait om het uitten van de werkelijkheid. Binnen het expressionisme valt de band met de werkelijkheid regelmatig weg. Dit idee van kunst was zo revolutionair, dat expressionisme werd gezien als moderne kunst in het algemeen. Twee belangrijke groepen binnen het expressionsime waren Die Brücke en Der Blaue Reiter.

Lyonel Feininger - Kreuzende Segelschiffe II. kopen? Bied vanaf 1780!
Lyonel Feininger (1871-1956) Amerikaans Cruisezeilschepen II.
Afmetingen35.2 x 46.4 cm (h x b)
€ 1.780
Heinrich Campendonk - SITZENDER MANN mit KATZE 1919 . kopen? Bied vanaf 200!
Heinrich Campendonk (1889-1957) Duits Nederlands ZITENDE MAN met KAT 1919.
Afmetingen23.5 x 13 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 200
Nico Molenkamp - THEATERFIGUUR kopen? Bied vanaf 89!
Nico Molenkamp (1920-1998) Nederlands THEATERFIGUUR
Afmetingen115 x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 89
Bernard Buffet - Kleurenlitho TOUR D,EIFFEL uit 1967 kopen? Bied vanaf 55!
Bernard Buffet (1928-1999) Frans Kleurenlitho TOUR D,EIFFEL uit 1967
TechniekLitho
Afmetingen31 x 24 cm (h x b)
€ 55
Bernard Buffet - Kleurenlitho RITA uit 1967 kopen? Bied vanaf 55!
Bernard Buffet (1928-1999) Frans Kleurenlitho RITA uit 1967
TechniekLitho
Afmetingen31 x 24 cm (h x b)
€ 55
Bernard Buffet - Kleurenlitho LA VASE DES TULIPES JAUNES uit 1967 kopen? Bied vanaf 55!
Bernard Buffet (1928-1999) Frans Kleurenlitho LA VASE DES TULIPES JAUNES uit 1967
TechniekLitho
Afmetingen31 x 24 cm (h x b)
€ 55
Bernard Buffet - Kleurenlitho VASE des FLEURS uit 1967 kopen? Bied vanaf 55!
Bernard Buffet (1928-1999) Frans Kleurenlitho VASE des FLEURS uit 1967
TechniekLitho
Afmetingen31 x 24 cm (h x b)
€ 55
Constant Permeke - 2 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Constant Permeke (1886-1952) Belgisch 2 boeken
TechniekSoftcover
Afmetingen30 x 25 cm (h x b)
€ 50
Albert Saverys - litho - Zicht op de Leie kopen? Bied vanaf 100!
Albert Saverys (1886-1964) Belgisch litho - Zicht op de Leie
TechniekLitho
Afmetingen51.8 x 61 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 100
Wassily Kandinsky - Das graphische Werk kopen? Bied vanaf 350!
Wassily Kandinsky (1866-1944) Russisch Frans Das graphische Werk
TechniekHardcover
Afmetingen31 x 25 cm (h x b)
€ 350
Herman Kruyder - Professioneel ingelijste foto en 3 boekwerken kopen? Bied vanaf 75!
Herman Kruyder (1881-1935) Nederlands Professioneel ingelijste foto en 3 boekwerken
TechniekSoftcover
Afmetingen28 x 23 cm (h x b)
€ 75
Hans van den Krommenacker - Ze zijn langs de sterren gegaan. kopen? Bied vanaf 195!
Hans van den Krommenacker (1943) Nederlands Ze zijn langs de sterren gegaan.
Afmetingen55 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
€ 195
Paul Klee - "Das Universum Klee" - 2008 kopen? Bied vanaf 50!
Paul Klee (1879-1940) Zwitsers "Das Universum Klee" - 2008
TechniekSoftcover
Afmetingen29.5 x 24 cm (h x b)
€ 50
Raoul Dufy - Les Baigneuses kopen? Bied vanaf 495!
Raoul Dufy (1877-1953) Frans Les Baigneuses
TechniekLitho
Afmetingen27.50 x 36.50 cm (h x b)
€ 495
Raoul Dufy - La Fanfare / The band 1949 grosse Original-Farblithographie School Prints kopen? Bied vanaf 780!
Raoul Dufy (1877-1953) Frans Compositie 1948 grote originele kleurenlitho Schoolprints
TechniekLitho
Afmetingen49.5 x 76 cm (h x b)
€ 780
Henri Victor Le Fauconnier - Stilleven met bloemen kopen? Bied vanaf 695!
Henri Victor Le Fauconnier (1881-1945) Frans Stilleven met bloemen
Afmetingen83 x 104 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 695
Wassily Kandinsky - Poster La Tension Double kopen? Bied vanaf 60!
Wassily Kandinsky (1866-1944) Russisch Frans Poster La Tension Double
TechniekOverig
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
€ 60
Wassily Kandinsky - Poster Accent in Rose kopen? Bied vanaf 55!
Wassily Kandinsky (1866-1944) Russisch Frans Poster Accent in Rose
TechniekOverig
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
€ 55
Nico Molenkamp - houtskooltekening: tijger kopen? Bied vanaf 375!
Nico Molenkamp (1920-1998) Nederlands houtskooltekening: tijger
TechniekHoutskool
Afmetingen70.5 x 75.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 375
Dick van 't Wout - handgesigneerde ets | 'Zonder titel' | 1978 kopen? Bied vanaf 50!
Dick van 't Wout (1934) Nederlands handgesigneerde ets | 'Zonder titel' | 1978
TechniekEts
Afmetingen62 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Wassily Kandinsky - Poster Schwarzes Dreieck kopen? Bied vanaf 60!
Wassily Kandinsky (1866-1944) Russisch Frans Poster Schwarzes Dreieck
TechniekOverig
Afmetingen70 x 90 cm (h x b)
€ 60
Wassily Kandinsky - Poster Ringsum kopen? Bied vanaf 65!
Wassily Kandinsky (1866-1944) Russisch Frans Poster Ringsum
TechniekOverig
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
€ 65
Wassily Kandinsky - Komposition X kopen? Bied vanaf 60!
Wassily Kandinsky (1866-1944) Russisch Frans Komposition X
TechniekOverig
Afmetingen70 x 90 cm (h x b)
€ 60
Nico Molenkamp - Theaterfiguur kopen? Bied vanaf 75!
Nico Molenkamp (1920-1998) Nederlands Theaterfiguur
TechniekLitho
Afmetingen111 x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Nico Molenkamp - Masker kopen? Bied vanaf 100!
Nico Molenkamp (1920-1998) Nederlands Masker
Afmetingen115 x 105 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Gustave De Smet - Het goede huis kopen? Bied vanaf 180!
Gustave De Smet (1877-1943) Belgisch Het goede huis
TechniekLitho
Afmetingen32 x 45 cm (h x b)
€ 180
Leon Spilliaert - 1ste druk kopen? Bied vanaf 50!
Leon Spilliaert (1881-1946) Belgisch 1ste druk
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 25 cm (h x b)
€ 50
Nico Molenkamp - "Nigeria" kopen? Bied vanaf 3000!
Nico Molenkamp (1920-1998) Nederlands "Nigeria"
Afmetingen113 x 123 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 3.000
Paul Augustin Aizpiri - LIEGENDER MÄDCHENAKT . Signiert . kopen? Bied vanaf 150!
Paul Augustin Aizpiri (1919-2016) Frans LIEGEN HANDELING. Ondertekend .
TechniekLitho
Afmetingen40 x 58.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Gustave De Smet - Vrij schuttersgilde Deurle, Naniot Anvers kopen? Bied vanaf 110!
Gustave De Smet (1877-1943) Belgisch Vrij schuttersgilde Deurle, Naniot Anvers
TechniekKeramiek
Afmetingen25 x 25 x 2.5 cm (h x b x d)
Gewicht544 g
€ 110