5. Figuration Libre

Figuration Libre

Figuration Libre

De term Figuration Libre, wat vrije beweging betekent, wordt in Frankrijk gebruikt om enkele jonge schilders te omschrijven in de jaren tachtig van de twintigste eeuw. De kunst heeft niet een specifieke stijl, maar de inspiratie komt vanuit stripverhalen, tv-series, reclames, tijdschriften etc. Ze wilden zich afzetten tegen het intellectualisme dat heerst binnen de kunst. Ze verlangden terug naar het plezier dat men kon vinden in het schilderen. In de werken geven ze een eigen interpretatie van de wereld. De werken zijn vaak kleurrijk en opgedeeld in onregelmatige vakjes. Er wordt ook veel gebruik gemaakt van stereotyperingen, reproducties, fantasiewezens en er is ook humor te vinden in de werken. De Figuration Libre groep kan vergeleken worden met de Duitse groepen ‘Gruppe Normal’ en ‘Mülheimer Freiheit’.

Er worden 28 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Laatste
kans
Marinus Fuit - Ballonnen kopen? Bied vanaf 60!
Marinus Fuit - Ballonnen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorBenB2019

Jaartal2001
Afmetingen69 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans Wap - Zeilen kopen? Bied vanaf 75!
Hans Wap - Zeilen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJohn54

Jaartal1987
Afmetingen66 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jacques Slegers - Figuur Nieuwjaarsgroet kopen? Bied vanaf 30!
Jacques Slegers - Figuur Nieuwjaarsgroet

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorcollectioneur

TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen15 cm x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans Wap - Gesigneerde zeefdruk - ''Spinning Tops" - 45/50 - 1998 kopen? Bied vanaf 115!
Hans Wap - Gesigneerde zeefdruk - ''Spinning Tops" - 45/50 - 1998

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorin2art

Jaartal1998
Afmetingen72.5 cm x 92.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Marinus Fuit - 4 x brief Handgesigneerd, waarvan 2 met vintage foto kopen? Bied vanaf 35!
Marinus Fuit - 4 x brief Handgesigneerd, waarvan 2 met vintage foto

Fotografie

Geplaatst doorcollectioneur

Jaartal2009
TechniekC-Print
Afmetingen10 cm x 15 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Aftersale items

Aftersale
Anton Martineau - Liefdespaar kopen? Bied vanaf 2150!
Anton Martineau - Liefdespaar

Geplaatst doorJerrel146

Afmetingen170 cm x 130 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Hans Wap - kleurenzeefdruk | Zonder titel | 1989 kopen? Bied vanaf 65!
Hans Wap - kleurenzeefdruk | Zonder titel | 1989

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1989
Afmetingen55 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Hans Wap - Bird man kopen? Bied vanaf 450!
Hans Wap - Bird man

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorpeevanes

Jaartal1993
Afmetingen164 cm x 94 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Hans Wap - from...to kopen? Bied vanaf 45!
Hans Wap - from...to

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1995
Afmetingen69 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Hans Wap - Cargo kopen? Bied vanaf 45!
Hans Wap - Cargo

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1995
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Anton Martineau - Don Olivares kopen? Bied vanaf 200!
Anton Martineau - Don Olivares

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAmsterdam2022

TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen99 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Anton Martineau - ongetiteld portret kopen? Bied vanaf 300!
Anton Martineau - ongetiteld portret

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAmsterdam2022

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen77 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
Aftersale
Anton Martineau - Unicum: 'Maak mijn nacht rood' (nieuw ingelijst!) kopen? Bied vanaf 195!
Anton Martineau - Unicum: 'Maak mijn nacht rood' (nieuw ingelijst!)

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorZuiverKunst

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen58 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Hans Wap - The walk kopen? Bied vanaf 45!
Hans Wap - The walk

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1991
Afmetingen70 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Hans Wap - Cargo, 1995 kopen? Bied vanaf 25!
Hans Wap - Cargo, 1995

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorDavidnr10

Jaartal1995
Afmetingen76 cm x 56.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Anton Martineau - het beest kopen? Bied vanaf 199!
Anton Martineau - het beest

Geplaatst doorMooieKunst

TechniekGouache
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Anton Martineau - Spaanse dans kopen? Bied vanaf 40!
Anton Martineau - Spaanse dans

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMooieKunst

Afmetingen44.5 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Anton Martineau - dynamiek tussen man en vrouw - 70x100cm kopen? Bied vanaf 250!
Anton Martineau - dynamiek tussen man en vrouw - 70x100cm

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorGianluca

TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen100 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Anton Martineau - Aquarel vrouw - 70x100 kopen? Bied vanaf 250!
Anton Martineau - Aquarel vrouw - 70x100

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorGianluca

TechniekAquarel
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Anton Martineau - Landschap Noord Holland kopen? Bied vanaf 300!
Anton Martineau - Landschap Noord Holland

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorGianluca

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen50 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Anton Martineau - Velasques kopen? Bied vanaf 200!
Anton Martineau - Velasques

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorOudewetering

TechniekAquarel
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Hans Wap - Two Cones kopen? Bied vanaf 45!
Hans Wap - Two Cones

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doormonschau

Jaartal1988
Afmetingen56 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Hans Wap - Nomaden kopen? Bied vanaf 85!
Hans Wap - Nomaden

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorBuisArthouse

Jaartal1997
Afmetingen81 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Hans Wap - Onbekend kopen? Bied vanaf 149!
Hans Wap - Onbekend

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1988
Afmetingen50 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Hans Wap - De kanofahrt kopen? Bied vanaf 175!
Hans Wap - De kanofahrt

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Afmetingen85 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Hans Wap - Anciënniteit city 1 kopen? Bied vanaf 99!
Hans Wap - Anciënniteit city 1

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1992
Afmetingen55 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Anton Martineau - Gemengde techniek op papier, Z.T. Fantasiefiguren - Ingelijst kopen? Bied vanaf 250!
Anton Martineau - Gemengde techniek op papier, Z.T. Fantasiefiguren - Ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekGouache
Afmetingen82.5 cm x 101 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Anton Martineau - Zeefdruk: Stilleven - 1998 kopen? Bied vanaf 55!
Anton Martineau - Zeefdruk: Stilleven - 1998

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1998
Afmetingen45 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst