5. Kunstbevorderend Genootschap V.W.

Kunstbevorderend Genootschap V.W.

Opgericht in 1806

In 1806 werd een genootschap opgericht waarvan het doel was ‘Deugd te beoefenen, Menschlievendheid aan te kweeken, en Kunsten en Wetenschappen te bevorderen’. In 1809 werd het genootschap in drie verschillende onderdelen verdeeld, namelijk dichtkunde, tekenkunde en muziek. Dit genootschap richtte zich eigenlijk alleen op de leden, en had niet echt behoefte aan een groter publiek. Waar V.W. voor stond was een van de grote geheimen van de vereniging, en de betekenis werd jaarlijks veranderd.

Johannes Hilverdink - schip op het strand met figuren - inkttekening kopen? Bied vanaf 50!
Johannes Hilverdink (1813-1902) Nederlands schip op het strand met figuren - inkttekening
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen17 x 27.5 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 50
Leopold Lowenstam - DE WEDUWE kopen? Bied vanaf 52!
Leopold Lowenstam (1842-1898) Nederlands DE WEDUWE
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen15 x 17 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 52