5. Geometrische abstractie

Geometrische abstractie

Geometrische abstractie

Aan de vooravond van de Eerste Wereldoorlog hielden een groeiend aantal Nederlandse kunstenaars zich bezig met abstractie in meer of mindere mate. Dit ontwikkelde zich tot de stroming De Stijl in 1917. Geometrische Abstractie is een abstracte kunstvorm die gebruik maakt van geometrische, meetkundige vormen, zoals rechthoeken, vierkanten, cirkels en driehoeken. Deze vernieuwende kunst leidde tot doeken en composities met samengestelde geometrische vormen. Na de Tweede Wereldoorlog ontstond een nieuwe generatie Geometrische Abstracten. Zij vormden een tegenbeeld tegenover de vrijheid die de lyrische abstracten zich veroorloofden. Geometrische Abstractie heeft een sterke invloed gehad op architecten en designers.

Guy Vandenbranden - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 900!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Abstracte compositie
TechniekGouache
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 900
Guy Vandenbranden - Zonder titel kopen? Bied vanaf 1600!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Zonder titel
Afmetingen51 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.600