5. Grafisch Centrum

Grafisch Centrum

Opgericht in 1962

Grafisch Centrum Groningen

In het begin van de jaren '60 van de vorige eeuw besloten enkele leden van de Ploeg om een eigen grafische werkplaats op te richten. Dit mondde uit in het Grafisch Centrum Groningen. Hoewel het atelier klein begon, ging het Grafisch Centrum al snel onderdak bieden aan alle soorten persen die de maker van grafiek had. Omdat het Grafisch Centrum zo groeidde leek het beter om er een zelfstandige stichting van te maken en werden de banden met De Ploeg langzaamaan doorgesneden.

Naast dat er kennis werd overgedragen en men de mogelijkheid kreeg om vrij te werken, ontstonden er door het cursusaanbod van het Grafisch Centrum ook bijzondere groepen, zoals de Noordelijke Etsers en projecten van waaruit boeken en prenten werden uitgegeven.

Irene Verbeek - Aarde kopen? Bied vanaf 40!
Irene Verbeek (1945) Nederlands Aarde
TechniekPreeg/Blinddruk
Afmetingen47 x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40