5. Groep ARA

Groep ARA

Werkgemeenschap Grafische Kunst Rotterdam ARA

In Rotterdam heerste in de twintigste eeuw een links klimaat. Dit kwam omdat er vanwege de grote haven vele arbeiders aanwezig waren die de sociale ongelijkheid van dichtbij meemaakten. Dit was dan ook in de werken van de Rotterdamse kunstenaars terug te vinden. Door dit klimaat werd de grafiek populair in Rotterdam vanwege de reproductiemogelijkheden. Kunst werd toegankelijk voor een grote groep mensen, omdat een werk goedkoper werd naarmate het in meerdere oplagen verscheen. De Werkgemeenschap Grafische Kunst Rotterdam werd aan het begin van de jaren 50 opgericht. Later kreeg de vereniging de naam ‘ARA’ omdat de groep verhuisde naar een atelierruimte in Diergaarde Blijdorp. De kunstenaars van deze groep zagen de grafiek als een middel om kunst toegankelijker te maken voor het grote publiek.

Wim Motz - Zonder titel kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Zonder titel
Afmetingen70 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Jan Bezemer - Spanje kopen? Bied vanaf 150!
Jan Bezemer (1907-1997) Nederlands Spanje
TechniekLitho
Afmetingen73 x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Wim Motz - Grote jaren 50 kleuren Lithografie 'twee figuren' handgesigneerd kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Grote jaren 50 kleuren Lithografie 'twee figuren' handgesigneerd
TechniekLitho
Afmetingen64 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Wim Motz - lot van vier werken kopen? Bied vanaf 45!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands lot van vier werken
TechniekLitho
Afmetingen50 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Jan Bezemer - Jan Bezemer kopen? Bied vanaf 55!
Jan Bezemer (1907-1997) Nederlands Jan Bezemer
Afmetingen27 x 22.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 55
Wim Motz - Delfshaven Rotterdam kopen? Bied vanaf 110!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Delfshaven Rotterdam
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen41 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
€ 110
Piet van Stuivenberg - Litho: Abstracte compositie - 1960 kopen? Bied vanaf 45!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands Litho: Abstracte compositie - 1960
TechniekLitho
Afmetingen56 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Wim Motz - monoprint: abstract - 1960 kopen? Bied vanaf 59!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands monoprint: abstract - 1960
TechniekMonotype
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 59
Wim Motz - Litho: abstract - 1962 kopen? Bied vanaf 49!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Litho: abstract - 1962
TechniekLitho
Afmetingen50 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49
TechniekMonotype
Afmetingen65 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 59
Wim Motz - litho: abstract - 1961 kopen? Bied vanaf 49!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands litho: abstract - 1961
TechniekLitho
Afmetingen53.5 x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49
Piet van Stuivenberg - Litho: Abstracte compositie - 1965 kopen? Bied vanaf 45!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands Litho: Abstracte compositie - 1965
TechniekLitho
Afmetingen56 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Piet van Stuivenberg - inkttekening man op paard kopen? Bied vanaf 45!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands inkttekening man op paard
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen20.5 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 45
Wim Motz - litho kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands litho
TechniekLitho
Afmetingen42 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Wim Motz - Litho kopen? Bied vanaf 29!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Litho
TechniekLitho
Afmetingen50 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 29
Wim Motz - 'Abstractie compositie' kopen? Bied vanaf 250!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands 'Abstractie compositie'
Afmetingen47 x 57 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 250
TechniekLitho
Afmetingen56 x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Wim Motz - Grote 1960 monochrome litho - abstracte compositie - E.A. exemplaar gesigneerd kopen? Bied vanaf 30!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Grote 1960 monochrome litho - abstracte compositie - E.A. exemplaar gesigneerd
TechniekLitho
Afmetingen56 x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Wim Motz - Buitengaats 1964 kopen? Bied vanaf 65!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Buitengaats 1964
TechniekAquarel
Afmetingen16 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 65
Wim Motz - Parijs kopen? Bied vanaf 55!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Parijs
TechniekHoutskool
Afmetingen22.5 x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Wim Motz - Parijs IIi (passage dola) kopen? Bied vanaf 55!
Wim Motz (1900-1977) Nederlands Parijs IIi (passage dola)
TechniekHoutskool
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55