5. Haagsche Etsclub

Haagsche Etsclub

Opgericht in 1848 - opgeheven in 1860

Haagsche Etsclub

Deze groep van Haagse grafici waren in het midden van de negentiende eeuw een van de eerste groepen die zichzelf 'etsclub' noemde. Hoewel de oprichters Jan Weissenbruch, Reinier Craeyvanger, Lambertus Hardenberg en Johannes Adrianus van der Drift in 1848 de groep 'startten' met het maken van een oprichtingsets, treed de groep eigenlijk zelden naar buiten toe.

De groep kreeg binnen Nederland navolging in de vorm van De Nederlansche Etsclub (1885-1896) en de in 1984 opgerichtte De Haagse Etsclub.

Jan Weissenbruch - & Isaac Weissenbruch - Twee stadsgezichten kopen? Bied vanaf 50!
Jan Weissenbruch (1822-1880) Nederlands & Isaac Weissenbruch - Twee stadsgezichten
TechniekOverig
Afmetingen24 x 30.5 cm (h x b)
€ 50