5. Haagse School

Haagse School

Opgericht in 1860 - opgeheven in 1900

Haagse School

De Haagse School zette zich af tegen de romantische traditie die rond het midden van de eeuw hoogtij vierde in de Hollandse schilderkunst en die de werkelijkheid idealiseerde. De schilders van de Haagse School streefden een realistische weergave na. Daarnaast probeerden ze zo veel mogelijk in de open lucht te werken. Ze werden dan ook geïnspireerd door de kunstenaars van de School van Barbizon. In het begin was het kleurgebruik van de Haagse School somber, maar onder invloed van het impressionisme werden de kleuren lichter en helderder, en werd hun toets ook losser. Alle kunstschilders van de Haagse School waren op een of andere manier verbonden met Den Haag.

Albert Neuhuys - Schiedam kopen? Bied vanaf 35!
Albert Neuhuys (1844-1914) Nederlands Schiedam
TechniekEts
Afmetingen41.5 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 35
Hendrik Willem Mesdag - Grote houtskooltekening op papier "bomschuiten en vissers" gesigneerd kopen? Bied vanaf 650!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands Grote houtskooltekening op papier "bomschuiten en vissers" gesigneerd
TechniekHoutskool
Afmetingen49 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 650
Johannes Evert Akkeringa - Stilleven met sneeuwklokjes en vogels kopen? Bied vanaf 250!
Johannes Evert Akkeringa (1861-1942) Nederlands Stilleven met sneeuwklokjes en vogels
TechniekAquarel
Afmetingen36 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Gerhard Arij Ludvig Munthe - Botters in de haven van Volendam kopen? Bied vanaf 2550!
Gerhard Arij Ludvig Munthe (1875-1927) Nederlands Duits Noors Botters in de haven van Volendam
Afmetingen40 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerMarouflé
IngelijstIngelijst
€ 2.550
Willem Maris - Eenden in het gras kopen? Bied vanaf 1100!
Willem Maris (1844-1910) Nederlands Eenden in het gras
TechniekGouache
Afmetingen45 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 1.400
4 biedingen
Jacob Maris - zonder titel kopen? Bied vanaf 900!
Jacob Maris (1837-1899) Nederlands zonder titel
Afmetingen18 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
€ 900
Toon Kelder - Composition kopen? Bied vanaf 75!
Toon Kelder (1894-1973) Nederlands Composition
Afmetingen60 x 60 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 75
Henk Leurs - Dorpsgezicht aan het water kopen? Bied vanaf 200!
Henk Leurs (1890-1956) Nederlands Dorpsgezicht aan het water
Afmetingen60 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Johan Scherrewitz - Groot doek: Terugkerende boer kopen? Bied vanaf 2750!
Johan Scherrewitz (1868-1951) Nederlands Groot doek: Terugkerende boer
Afmetingen90 x 120 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 2.750
Paul Bodifee - Holzkohlezeichnung von Paul Bodifeé kopen? Bied vanaf 180!
Paul Bodifee (1866-1938) Nederlands Houtskooltekening door Paul Bodifeé
TechniekHoutskool
Afmetingen21 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 180
Paul Bodifee - Kohlezeichnung kopen? Bied vanaf 180!
Paul Bodifee (1866-1938) Nederlands Houtskool tekening
TechniekHoutskool
Afmetingen31 x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 180
Paul Bodifee - Holländisches Mädchen kopen? Bied vanaf 190!
Paul Bodifee (1866-1938) Nederlands Nederlands meisje
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen21 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 190
Paul Bodifee - Pastellzeichnung kopen? Bied vanaf 180!
Paul Bodifee (1866-1938) Nederlands Pasteltekening
TechniekAquarel
Afmetingen21 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 180
Paul Bodifee - Bauernhof kopen? Bied vanaf 180!
Paul Bodifee (1866-1938) Nederlands Boerenerf
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen21 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 180
Willem Bastiaan Tholen - Huisje in landschap kopen? Bied vanaf 795!
Willem Bastiaan Tholen (1860-1931) Nederlands Huisje in landschap
Afmetingen51.5 x 48.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 795
Victor Bauffe - Bospad (2) kopen? Bied vanaf 300!
Victor Bauffe (1849-1921) Nederlands Bospad (2)
Afmetingen60 x 44 cm (h x b)
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 300
Victor Bauffe - Bospad (1) kopen? Bied vanaf 250!
Victor Bauffe (1849-1921) Nederlands Bospad (1)
Afmetingen49 x 38 cm (h x b)
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 250
Jan Voerman - 3 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Jan Voerman (1857-1941) Nederlands 3 boeken
TechniekHardcover
Afmetingen24 x 17 cm (h x b)
€ 50
Henk Leurs - Geen titel kopen? Bied vanaf 150!
Henk Leurs (1890-1956) Nederlands Geen titel
Afmetingen29 x 33.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Hendrik Willem Mesdag - 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 22 cm (h x b)
€ 50
Paul Bodifee - Waterkant kopen? Bied vanaf 50!
Paul Bodifee (1866-1938) Nederlands Waterkant
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen10 x 13 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Willem Bastiaan Tholen - Landschap met spelende kinderen kopen? Bied vanaf 775!
Willem Bastiaan Tholen (1860-1931) Nederlands Landschap met spelende kinderen
TechniekAquarel
Afmetingen36 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 775
Jan Hendrik Weissenbruch - Landweg met bosrand kopen? Bied vanaf 625!
Jan Hendrik Weissenbruch (1824-1903) Nederlands Landweg met bosrand
TechniekGouache
Afmetingen30 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 625
Jozef Israëls - Twee heren kopen? Bied vanaf 650!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Twee heren
TechniekHoutskool
Afmetingen52 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 650
Willem de Zwart - Paard en wagen kopen? Bied vanaf 55!
Willem de Zwart (1862-1931) Nederlands Paard en wagen
TechniekHoutskool
Afmetingen25 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Willem de Zwart - Doprsgezicht kopen? Bied vanaf 50!
Willem de Zwart (1862-1931) Nederlands Doprsgezicht
TechniekHoutskool
Afmetingen19 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Johannes Bosboom - Geen titel. kopen? Bied vanaf 250!
Johannes Bosboom (1817-1891) Nederlands Geen titel.
TechniekAquarel
Afmetingen44 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Willem de Zwart - 1896 - Ruïne, vijver rechts (bij Soestdijk?) kopen? Bied vanaf 55!
Willem de Zwart (1862-1931) Nederlands 1896 - Ruïne, vijver rechts (bij Soestdijk?)
TechniekEts
Afmetingen31 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Willem de Zwart - 1905 - Koeien onder bomen kopen? Bied vanaf 55!
Willem de Zwart (1862-1931) Nederlands 1905 - Koeien onder bomen
TechniekEts
Afmetingen45 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Hendrik Willem Mesdag - PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen kopen? Bied vanaf 9500!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen
Afmetingen35 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 9.500
Jozef Israëls - zijn vrouw Aleida - handgesigneerde ets uit 1875 kopen? Bied vanaf 295!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands zijn vrouw Aleida - handgesigneerde ets uit 1875
TechniekEts
Afmetingen42 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Johannes Antonius Pietersen - Stadsgezicht. kopen? Bied vanaf 39!
Johannes Antonius Pietersen (1893-1970) Nederlands Stadsgezicht.
TechniekEts
Afmetingen34 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 39