5. Hard edge

Hard edge

Opgericht in 1955 - opgeheven in 1965

Hard Edge

Hard Edge is een vorm van de abstracte schilderkunst. Het kan worden gezien als een onderdeel van Postpainterly Abstraction, en op die manier als een reactie op het abstract-expressionisme. De focus binnen Hard Edge ligt vooral op het gebruik van contrasterende kleuren en hun werking. Kleuren worden in geometrische vormen aangebracht, en doormiddel van een scherpe grens van elkaar gescheiden. Het doel is om het waarnemen van de kleuren te intensifiëren voor de kijker.

Max Bill - Kleurenzeefdruk GEOMETRIE in KLEUR kopen? Bied vanaf 59!
Max Bill (1908-1994) Zwitsers Kleurenzeefdruk GEOMETRIE in KLEUR
Afmetingen65 x 65 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 59
Robert Indiana - Plexiglas plaat met LOVE kopen? Bied vanaf 250!
Robert Indiana (1928-2018) Amerikaans Plexiglas plaat met LOVE
TechniekKunststof
Afmetingen120 x 120 x 3 cm (h x b x d)
€ 250
Victor Vasarely - KANDAHAR en ONTIL - 1973 - 2 werken kopen? Bied vanaf 50!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars KANDAHAR en ONTIL - 1973 - 2 werken
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen36 x 29 cm (h x b)
€ 50
Victor Vasarely - NAISSANCES III en MARKAB - 1973 - 2 werken kopen? Bied vanaf 50!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars NAISSANCES III en MARKAB - 1973 - 2 werken
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen36 x 29 cm (h x b)
€ 50
Victor Vasarely - NAISSANCES I en EBI-NOOR - 1973 - 2 werken kopen? Bied vanaf 50!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars NAISSANCES I en EBI-NOOR - 1973 - 2 werken
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen36 x 29 cm (h x b)
€ 50
Max Bill - Max Bill - Geometrie in Kleur - Kleurenzeefdruk uit 1972 kopen? Bied vanaf 55!
Max Bill (1908-1994) Zwitsers Max Bill - Geometrie in Kleur - Kleurenzeefdruk uit 1972
Afmetingen85 x 70 cm (h x b)
€ 55
Victor Vasarely - gesigneerde zeefdruk - prent 190 kopen? Bied vanaf 395!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars gesigneerde zeefdruk - prent 190
Afmetingen60 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395
Victor Vasarely - 2 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars 2 boeken
TechniekHardcover
Afmetingen25 x 25 cm (h x b)
€ 50
Victor Vasarely - ARG-VIT kopen? Bied vanaf 290!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars ARG-VIT
Afmetingen77 x 83 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 290
Rolf Adel - Acryl en zilverkleurige verf op doek, Watergeesten - Ingelijst kopen? Bied vanaf 70!
Rolf Adel (1937) Nederlands Acryl en zilverkleurige verf op doek, Watergeesten - Ingelijst
Afmetingen114 x 104 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 70