5. Het Zuiden

Het Zuiden

Opgericht in 1920 - opgeheven in 1969

Kunstkring het Zuiden

Kunstkring het Zuiden was een kunstenaarsgenootschap dat werd opgericht in Vlissingen. Rondom deze kring, en haar oprichter Gerard Jacobs, ontstond een kleine stroming die het Scheldeluminisme wordt genoemd. Het doel was economische opleving en een bruisender cultureel leven. De luministische stijl die binnen deze groep gebruikt werd in navolging van Jacobs, bevatte heldere tinten blauw, groen, oranje en paars.

Louis Heijmans - Scholsche hoek Vlissingen kopen? Bied vanaf 50!
Louis Heijmans (1890-1977) Nederlands Scholsche hoek Vlissingen
TechniekEts
Afmetingen44 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Jan Giesen - Ducdalf - Houtsnede kopen? Bied vanaf 45!
Jan Giesen (1900-1983) Nederlands Ducdalf - Houtsnede
Afmetingen19 x 16 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 45
Jan Giesen - "Zwijndrecht" kopen? Bied vanaf 45!
Jan Giesen (1900-1983) Nederlands "Zwijndrecht"
Afmetingen24 x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 45
Jan Giesen - "Golfbreker" kopen? Bied vanaf 50!
Jan Giesen (1900-1983) Nederlands "Golfbreker"
Afmetingen35 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 50
Jan Maandag - Scheepjes in rust kopen? Bied vanaf 20!
Jan Maandag (1850-1932) Nederlands Scheepjes in rust
TechniekAquarel
Afmetingen24 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 20
Jan Giesen - Twee mensen in een landschap kopen? Bied vanaf 50!
Jan Giesen (1900-1983) Nederlands Twee mensen in een landschap
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Louis Heijmans - Abdijpoort Middelburg. kopen? Bied vanaf 59!
Louis Heijmans (1890-1977) Nederlands Abdijpoort Middelburg.
TechniekEts
Afmetingen41 x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 59