5. Impressionisme

Impressionisme

Opgericht in 1863

Impressionisme

Het impressionisme is een kunststroming die begonnen is in Frankrijk in de tweede helft van de negentiende eeuw en wordt vaak gezien als het begin van de moderne schilderkunst. Het impressionisme ontstond als afzetting tegen de gevestigde kunstwereld en zijn monopolie op wat kon worden geëxposeerd. Tegen het einde van de negentiende eeuw was het heersende idee nog steeds dat het onderwerp van kunst edel of leerzaam moest zijn en dat de waarde van een kunstwerk kon worden beoordeeld op basis van de beschrijvende gelijkenis van het werk met natuurlijke objecten. De impressionisten wilden de werkelijkheid weergeven zoals ze die op dat moment waarnamen. Dit hield in dat er snel gewerkt moest worden en werd er ook niet meer uitsluitend vanuit het atelier gewerkt. Er lag vooral een nadruk op licht. Ze gebruikten een nieuwe schildertechniek, namelijk losse, korte verstreken. Op deze manier legden ze hun impressies vast. Daarnaast waren de onderwerpen binnen het impressionisme ook afwijkend van de voorgaande stijlen. Allegorische en historische onderwerpen werden vermeden. In het begin van de impressionistische periode tussen 1870 en 1880, werden voornamelijk landschappen geschilderd en de effecten van het licht op deze landschappen. Daarna kwam er echter een groeiende interesse voor het menselijke figuur. Het alledaagse leven werd vastgelegd. Vooral de vrije tijd van de nieuwe middenklasse die was ontstaan door de industrialisatie werd vastgelegd. In Nederland had de stroming invloed op bijvoorbeeld de Haagse School en de Amsterdamse School.

Anthonie Pieter Schotel - Olieverf op paneel, Havengezicht - Ingelijst kopen? Bied vanaf 750!
Anthonie Pieter Schotel (1890-1958) Nederlands Olieverf op paneel, Havengezicht - Ingelijst
Afmetingen60 x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 750
Piet de Regt - Vaart met ophaalbrug kopen? Bied vanaf 200!
Piet de Regt (1877-1960) Nederlands Vaart met ophaalbrug
Afmetingen92 x 112 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 200
Evert-Jan Ligtelijn - Amsterdamse kunstschilder Evert-Jan Ligtelijn kopen? Bied vanaf 300!
Evert-Jan Ligtelijn (1893-1975) Nederlands Amsterdamse kunstschilder Evert-Jan Ligtelijn
Afmetingen78 x 103 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Anthonie Pieter Schotel - Stoomboten op zee. Recent helemaal laten schoonmaken, in zeer goede staat. kopen? Bied vanaf 1000!
Anthonie Pieter Schotel (1890-1958) Nederlands Stoomboten op zee. Recent helemaal laten schoonmaken, in zeer goede staat.
Afmetingen52 x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.000
Piet van der Hem - He nog twee! kopen? Bied vanaf 50!
Piet van der Hem (1885-1961) Nederlands He nog twee!
TechniekLitho
Afmetingen50 x 38 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Piet van der Hem - Atalaya's prehistorische rotsgrotten kopen? Bied vanaf 350!
Piet van der Hem (1885-1961) Nederlands Atalaya's prehistorische rotsgrotten
Afmetingen31 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Piet van der Hem - Paarden op het plein. kopen? Bied vanaf 375!
Piet van der Hem (1885-1961) Nederlands Paarden op het plein.
TechniekAquarel
Afmetingen52 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 375
Georges Braque - L'Oisseau et Lotus kopen? Bied vanaf 150!
Georges Braque (1882-1963) Frans L'Oisseau et Lotus
Afmetingen53 x 39 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 150
Georges Braque - uitgevoerd door Zanders kopen? Bied vanaf 600!
Georges Braque (1882-1963) Frans uitgevoerd door Zanders
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen40 x 50 cm (h x b)
€ 600
Anthonie Pieter Schotel - Loosdrecht kopen? Bied vanaf 100!
Anthonie Pieter Schotel (1890-1958) Nederlands Loosdrecht
TechniekAquarel
Afmetingen25 x 33 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 100
Evert-Jan Ligtelijn - Zuid Europees landschap kopen? Bied vanaf 225!
Evert-Jan Ligtelijn (1893-1975) Nederlands Zuid Europees landschap
Afmetingen53 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Georges Braque - "HECATE" kopen? Bied vanaf 200!
Georges Braque (1882-1963) Frans "HECATE"
TechniekLitho
Afmetingen56 x 75 cm (h x b)
€ 200
Fernand Leger - serigraph, from "Album of Ten Serigraphs" (1954-55), by Fernand Leger kopen? Bied vanaf 240!
Fernand Leger (1881-1955) Frans zeefdruk, uit "Album of Ten Serigraphs" (1954-55), door Fernand Leger
Afmetingen56 x 38 cm (h x b)
€ 240
Fernand Leger - LA FEMME AUX MIROIR 1920 kopen? Bied vanaf 400!
Fernand Leger (1881-1955) Frans DE VROUW MET DE SPIEGEL 1920
TechniekLitho
Afmetingen27 x 21 cm (h x b)
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 400
Fernand Leger - CACTUS. Silkscreen on Arches paper kopen? Bied vanaf 349!
Fernand Leger (1881-1955) Frans CACTUS. Silkscreen on Arches paper
Afmetingen28 x 36 cm (h x b)
GesigneerdIn de plaat gesigneerd
€ 349