5. Le Labeur

Le Labeur

Opgericht in 1898 - opgeheven in 1907

Le Labeur

Le Labeur kwam op als reactie op het beleid van de offiële salons in Brussel, deze sloten modernisten uit van hun tentoonstellingen. De vereniging werd gesticht door een groep kunstenaars die afkomstig waren uit de groep La Patte de Dindon. Le Labeur organiseerde jaarlijks grote tentoonstellingen voor de leden. De leden waren erg gevarieerd, en La Labeur had niet een duidelijk programma. De groep was niet alleen toegankelijk voor schilders, maar ook voor beeldhouwers en musici. De werken van de schilders van Le Labeur waren in het begin traditioneel, maar werd in de loop van de tijd steeds progressiever. De Brabantse fauvisten hebben hun oorsprong in deze vereniging.

Er worden 3 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Aftersale items

Armand Rassenforse - Les affiches etrangere.Huile Russe. kopen? Bied vanaf 100!
Armand Rassenforse - Les affiches etrangere.Huile Russe.Affiches
Geplaatst doorrguijt1979
Jaartal1897
TechniekLitho
Afmetingen28 cm x 20.5 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Jules De Bruycker - Sint Niklaas kerk (r3) kopen? Bied vanaf 395!
Jules De Bruycker - Sint Niklaas kerk (r3)Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorluc9309
TechniekEts
Afmetingen46 cm x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Walter Vaes - Dorps/ Stads gezicht gezien vanuit klokkentoren kopen? Bied vanaf 25!
Walter Vaes - Dorps/ Stads gezicht gezien vanuit klokkentorenGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorwolvenfan
TechniekEts
Afmetingen31 cm x 33.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst