5. Le Sillon

Le Sillon

Opgericht in 1893 - opgeheven in 1910

Le Sillon

Le Sillon was een kunstenaarsvereniging in Brussel, die als opvolger kan worden gezien van de kunstkring Voorwaarts. Deze kunstenaarsvereniging bestond voornamelijk uit oud-studenten van de Brusselse Academie. Le Sillon was bedoeld als een tegenbeweging voor het neo-impressionisme en het symbolisme. De leden van Le Sillon wilden terug naar een degelijke schilderkunst zoals in het verleden. Hiervoor keken ze naar de rijke Vlaamse realistische traditie. De Spaanse schilder Velázquez was daarbij één van hun grote voorbeelden. Oorspronkelijk schilderden zij in donkere, sombere maar rijke kleuren, maar al snel werd hun toets lichter.

Jean Laudy - paneel, Atelierinterieur met spiegel kopen? Bied vanaf 375!
Jean Laudy (1877-1956) Belgisch paneel, Atelierinterieur met spiegel
Afmetingen34 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 375