5. Le Sillon

Le Sillon

Opgericht in 1893 - opgeheven in 1910

Le Sillon

Le Sillon was een kunstenaarsvereniging in Brussel, die als opvolger kan worden gezien van de kunstkring Voorwaarts. Deze kunstenaarsvereniging bestond voornamelijk uit oud-studenten van de Brusselse Academie. Le Sillon was bedoeld als een tegenbeweging voor het neo-impressionisme en het symbolisme. De leden van Le Sillon wilden terug naar een degelijke schilderkunst zoals in het verleden. Hiervoor keken ze naar de rijke Vlaamse realistische traditie. De Spaanse schilder Velázquez was daarbij één van hun grote voorbeelden. Oorspronkelijk schilderden zij in donkere, sombere maar rijke kleuren, maar al snel werd hun toets lichter.

Er worden 2 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Maurice-Emile Blieck - oude stadsgevel - ets kopen? Bied vanaf 25!
Maurice-Emile Blieck - oude stadsgevel - etsGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiles

Eindtijd 28-11-2022 om 20:03

Jaartal1918
TechniekEts
Afmetingen43 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Armand Apol - MOULIN A SLUIS / ZW-W ETS / 34x38cm / SIG / 1938 kopen? Bied vanaf 20!
Armand Apol - MOULIN A SLUIS / ZW-W ETS / 34x38cm / SIG / 1938Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Eindtijd 06-12-2022 om 21:15

Jaartal1938
TechniekEts
Afmetingen34 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst