5. Les Nabis

Les Nabis

Opgericht in 1888 - opgeheven in 1899

Les Nabis

Les Nabis ontstond als verzet tegen het academisme. Ze waren het niet eens met het fotografische naturalisme dat de maatstaaf was. Les Nabis was een groep die postimpressionistisch te werk ging. In hun werk legden ze namelijk de nadruk op gevoel en emotie, dit onderscheid hen van de impressionisten. Echter, het decoratieve had wel meer belang in hun werk dan het expressieve. Hun werken werden vaak sterk vereenvoudigd. De groep begon regelmatig bij elkaar te komen. Ze bespraken vaak de drie kwesties die zij als belangrijk beschouwden, namelijk de wetenschappelijke en mystieke grondslagen van de kunst, de sociale implicaties, en de wenselijkheid van een synthese van de kunsten. De onderwerpen van Les Nabis bleven wel traditioneel: portretten, huiselijke interieurs, taferelen van het leven in Parijs en religieuze voorstellingen.

Aristide Maillol - Maïsveld kopen? Bied vanaf 175!
Aristide Maillol (1861-1944) Frans Maïsveld
TechniekLitho
Afmetingen41 x 31 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 175