5. Meubelen

Meubelen

Deze categorie richt zich op verschillende typen meubelen zoals tafels, stoelen en kasten, maar ook verlichting, armaturen en andere (functionele) interieur gerelateerde objecten. De vormgeving van meubelen wordt beïnvloed door trends en noodzaak. De meubelindustrie kan verdeeld worden in twee categorieën: de ‘luxe’-meubelindustrie en de massameubelindustrie. De ‘luxe’-meubelindustrie is ontstaan uit de gilden en werkplaatsen. Meubelen worden in deze industrie voor hoge prijzen verkocht. Daartegenover staat dat de meubelen gemaakt worden door gespecialiseerde meubelmakers en –ontwerpers. De meubelen zijn bovendien van goede kwaliteit ontwerp en uitvoering.

De massameubelindustrie bestaat vanaf het einde van de negentiende eeuw. Daarin werden meubelen via een tussenhandel aan de middenklasse aangeboden. Deze industrie werd zwaar getroffen in de Eerste en Tweede Wereldoorlogen omdat toen de klantengroep kleiner werd. Vanaf de jaren vijftig groeide deze industrie weer.

Vanaf het begin van de twintigste eeuw vond automatisering plaats. Nieuwe technieken leidden tot nieuwe productiemethodes. Machines werden ingezet, maar omdat er nog veel handwerk nodig was werd het geen lopende band werk. Er werden nieuwe materialen gebruikt zoals triplex, gebogen hout, kunststoffen, gebogen en getrokken metaal of, als warmer alternatief, rotan en riet. Tegenwoordig kunnen meubelen van bijna alle denkbare materialen worden gemaakt.

Karel de Bazel - Persglazen tienkantige schaal kopen? Bied vanaf 1!
Karel de Bazel (1869-1923) Nederlands Persglazen tienkantige schaal
Afmetingen3 x 17 x 13.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 5
3 biedingen
Gerrit Rietveld - Modelbouwpakket rood blauwe stoel kopen? Bied vanaf 110!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Modelbouwpakket rood blauwe stoel
Afmetingen16 x 22 x 4 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 110
Gerrit Rietveld - Buffet Elling 1919 kopen? Bied vanaf 16000!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Buffet Elling 1919
Afmetingen105 x 196 x 47 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 16.000
Marcel Wanders - Drie fietsen + verpakking kopen? Bied vanaf 95!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Drie fietsen + verpakking
Afmetingen8 x 13.5 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 95
Artifort - Zeldzame salontafel ontworpen door Kho Liang Ie kopen? Bied vanaf 800!
Artifort (1890) Nederlands Zeldzame salontafel ontworpen door Kho Liang Ie
Afmetingen40 x 80 x 83 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 800
Marcel Wanders - “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - edities 2020-2023 kopen? Bied vanaf 111!
Marcel Wanders (1963) Nederlands “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - edities 2020-2023
Afmetingen8 x 13 x 3 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 111
Eero Aarnio - Magis puppy kopen? Bied vanaf 90!
Eero Aarnio (1932) Fins Magis puppy
Afmetingen45 x 34 x 56.5 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 90
Marcel Wanders - Sitting Mickey in wit in mooie doos met certificaat kopen? Bied vanaf 149!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Sitting Mickey in wit in mooie doos met certificaat
Afmetingen12 x 13.5 x 13.5 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 149
Marcel Wanders - Sitting Mickey in glanzend rood / uitverkocht kopen? Bied vanaf 149!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Sitting Mickey in glanzend rood / uitverkocht
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 149
Eero Aarnio - Magis de Puppy kopen? Bied vanaf 90!
Eero Aarnio (1932) Fins Magis de Puppy
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 90