5. Meubelen

Meubelen

Deze categorie richt zich op verschillende typen meubelen zoals tafels, stoelen en kasten, maar ook verlichting, armaturen en andere (functionele) interieur gerelateerde objecten. De vormgeving van meubelen wordt beïnvloed door trends en noodzaak. De meubelindustrie kan verdeeld worden in twee categorieën: de ‘luxe’-meubelindustrie en de massameubelindustrie. De ‘luxe’-meubelindustrie is ontstaan uit de gilden en werkplaatsen. Meubelen worden in deze industrie voor hoge prijzen verkocht. Daartegenover staat dat de meubelen gemaakt worden door gespecialiseerde meubelmakers en –ontwerpers. De meubelen zijn bovendien van goede kwaliteit ontwerp en uitvoering.

De massameubelindustrie bestaat vanaf het einde van de negentiende eeuw. Daarin werden meubelen via een tussenhandel aan de middenklasse aangeboden. Deze industrie werd zwaar getroffen in de Eerste en Tweede Wereldoorlogen omdat toen de klantengroep kleiner werd. Vanaf de jaren vijftig groeide deze industrie weer.

Vanaf het begin van de twintigste eeuw vond automatisering plaats. Nieuwe technieken leidden tot nieuwe productiemethodes. Machines werden ingezet, maar omdat er nog veel handwerk nodig was werd het geen lopende band werk. Er werden nieuwe materialen gebruikt zoals triplex, gebogen hout, kunststoffen, gebogen en getrokken metaal of, als warmer alternatief, rotan en riet. Tegenwoordig kunnen meubelen van bijna alle denkbare materialen worden gemaakt.

Er worden 5 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Hendrik Petrus Berlage - (het complete werk) - Pieter L.Kramer - 2 kostbare boeken kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Petrus Berlage - (het complete werk) - Pieter L.Kramer - 2 kostbare boekenKunstboeken

Geplaatst doorMiles

Jaartal2002
TechniekSoftcover
Afmetingen28 cm x 25 cm (h x b)

Aftersale items

Paul Kingma - Tafel kopen? Bied vanaf 400!
Paul Kingma - TafelDesign

Geplaatst doorvoordeliefhebber

Afmetingen76 cm x 124 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Hendrik Albertus van den Eijnde - Landbouw in Nederlands-Indië kopen? Bied vanaf 85!
Hendrik Albertus van den Eijnde - Landbouw in Nederlands-IndiëPenningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1933
TechniekBrons
Afmetingen6.0 cm x 6.0 cm (h x b)
Pastoe - Dressoir kast Zwart kopen? Bied vanaf 250!
Pastoe - Dressoir kast ZwartDesign

Geplaatst doorMirtedeb_89

Afmetingen80 cm x 200 cm x 48 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
Paul Kingma - Salontafel met natuurstenen blad (Zwaar!) kopen? Bied vanaf 400!
Paul Kingma - Salontafel met natuurstenen blad (Zwaar!)Design

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1961
Afmetingen37.5 cm x 74 cm x 110 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd