5. Nazareners

Nazareners

Opgericht in 1809 - opgeheven in 1830

Nazareners

De Nazareners waren een groep Duitse, romantisch werkende schilders die eerlijkheid en spiritualiteit terug wilden in de kunst. Deze groep kan dan ook worden gezien als een reactie tegen het neoclassicisme en afzetting tegen het educatie systeem. Ze wilden graag weer kunst maken die spirituele waarden belichaamde. Hun inspiratie kwam dan ook van kunstenaars uit de late middeleeuwen en de renaissance. Dit idee heeft veel invloed gehad, tot aan de opkomst van de pre-raphaelistische beweging. Het afzetten tegen het systeem is iets dat in de negentiende eeuw leidde tot de avant-garde, en de Nazarenes kunnen dus gezien worden als de eersten die dit deden.

Momenteel worden er helaas geen items binnen Nazareners aangeboden. Bekijk het overige veilingaanbod.

Ontdek Kunstveiling