5. Nederlands design

Nederlands design

Nederlands design

Hoewel Nederlands design al eeuwen bestaat, nam het gebied pas echt vorm aan na de Tweede Wereldoorlog. Pas vanaf de jaren vijftig van de twintigste eeuw nemen bedrijven industrieel ontwerp op in hun bedrijfsbeleid. Nederlands design laat zich vanaf die periode kenmerken door functionaliteit, duurzaamheid en betaalbaarheid. Veel ontwerpen die tussen de jaren veertig en zeventig zijn uitgebracht worden nu opnieuw op de markt gebracht vanwege de heropleving van de 'less is more' mentaliteit.

Nederlands design wordt tegenwoordig in één adem genoemd met Dutch Design, een designstroming die pas echt populair werd vanaf de jaren tachtig. Droog Design speelde en speelt nog steeds een grote rol in de profilering van Dutch Design als internationale speler. Design werd hiervoor als vakgebied niet tot de volle capaciteit ontwikkeld omdat Nederland als handelsland geen prioriteit gaf aan industriële ontwikkeling in een naoorlogse samenleving. Humor en innovatief ontwerp zijn regelmatig terugkerende kenmerken in Dutch design. Dutch Design staat tegenwoordig niet meer voor het geografisch bepaalde Nederlands design, maar voor een eigen manier van ontwerpen.

Paul Kingma - Peter Fassbender GMBH & co. - Designed By Paul Kingma - kopen? Bied vanaf 1500!
Paul Kingma (1931-2013) Nederlands Peter Fassbender GMBH & co.  - Designed By Paul Kingma -
Afmetingen45 x 65 x 137 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 1.500
ADO - BESTELDIENST, genummerd en gesigneerd, incl. certificaat, oplage 250 ex. kopen? Bied vanaf 199!
ADO (1922-2002) Nederlands BESTELDIENST, genummerd en gesigneerd, incl. certificaat, oplage 250 ex.
Afmetingen25 x 18 x 50 cm (h x b x d)
Gewicht4500 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 199
Gerrit Rietveld - Buffet Elling 1919 kopen? Bied vanaf 16000!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Buffet Elling 1919
Afmetingen105 x 196 x 47 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 16.000
Marcel Wanders - Drie fietsen + verpakking kopen? Bied vanaf 95!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Drie fietsen + verpakking
Afmetingen8 x 13.5 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 95
Marcel Wanders - “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - edities 2020-2023 kopen? Bied vanaf 111!
Marcel Wanders (1963) Nederlands “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - edities 2020-2023
Afmetingen8 x 13 x 3 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 111
Gijs Bakker - vouwstoel model VF2 kopen? Bied vanaf 150!
Gijs Bakker (1942) Nederlands vouwstoel model VF2
Afmetingen78 x 66 x 70 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 150
Marcel Wanders - Sitting Mickey in wit in mooie doos met certificaat kopen? Bied vanaf 149!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Sitting Mickey in wit in mooie doos met certificaat
Afmetingen12 x 13.5 x 13.5 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 149
Marcel Wanders - Sitting Mickey in glanzend rood / uitverkocht kopen? Bied vanaf 149!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Sitting Mickey in glanzend rood / uitverkocht
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 149
Gerrit Rietveld - Modelbouwpakket rood blauwe stoel kopen? Bied vanaf 110!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Modelbouwpakket rood blauwe stoel
Afmetingen16 x 22 x 4 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 110