5. Nederlands design

Nederlands design

Nederlands design

Hoewel Nederlands design al eeuwen bestaat, nam het gebied pas echt vorm aan na de Tweede Wereldoorlog. Pas vanaf de jaren vijftig van de twintigste eeuw nemen bedrijven industrieel ontwerp op in hun bedrijfsbeleid. Nederlands design laat zich vanaf die periode kenmerken door functionaliteit, duurzaamheid en betaalbaarheid. Veel ontwerpen die tussen de jaren veertig en zeventig zijn uitgebracht worden nu opnieuw op de markt gebracht vanwege de heropleving van de 'less is more' mentaliteit.

Nederlands design wordt tegenwoordig in één adem genoemd met Dutch Design, een designstroming die pas echt populair werd vanaf de jaren tachtig. Droog Design speelde en speelt nog steeds een grote rol in de profilering van Dutch Design als internationale speler. Design werd hiervoor als vakgebied niet tot de volle capaciteit ontwikkeld omdat Nederland als handelsland geen prioriteit gaf aan industriële ontwikkeling in een naoorlogse samenleving. Humor en innovatief ontwerp zijn regelmatig terugkerende kenmerken in Dutch design. Dutch Design staat tegenwoordig niet meer voor het geografisch bepaalde Nederlands design, maar voor een eigen manier van ontwerpen.

Er worden 8 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Marcel Wanders - Verguld staal met geprint label, Can of Gold Hamburg kopen? Bied vanaf 180!
Marcel Wanders - Verguld staal met geprint label, Can of Gold Hamburg

Design

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal2001
Afmetingen11 cm x 7 cm x 7 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Marcel Wanders - Delfs Blauw tulpenvaas kopen? Bied vanaf 51!
Marcel Wanders - Delfs Blauw tulpenvaas

Glas / Keramiek

Geplaatst doorMirtedeb_89

Jaartal2007
Afmetingen17 cm x 27 cm (h x b)
Gewicht125 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
ADO - #BESTELDIENST# oplage 250, incl. certificaat, genummerd kopen? Bied vanaf 199!
ADO - #BESTELDIENST# oplage 250, incl. certificaat, genummerd

Design

Geplaatst doorsilkart

Afmetingen25 cm x 51 cm x 19 cm (h x b x d)
Gewicht2500 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker

Aftersale items

Aftersale
Paul Kingma - Brutalist salontafel kopen? Bied vanaf 600!
Paul Kingma - Brutalist salontafel

Beeld / Object

Geplaatst doorMark44

TechniekMozaiek
Afmetingen38 cm x 140 cm x 80 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Hella Jongerius - Wandkleed Pelle het Konijn Ikea PS 2009 kopen? Bied vanaf 140!
Hella Jongerius - Wandkleed Pelle het Konijn Ikea PS 2009

Design

Geplaatst doorOpera

Jaartal2009
Afmetingen93 cm x 70 cm x 1 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Aftersale
Hella Jongerius - Wandkleed Mikkel de Vos Ikea PS 2009 kopen? Bied vanaf 140!
Hella Jongerius - Wandkleed Mikkel de Vos Ikea PS 2009

Design

Geplaatst doorOpera

Jaartal2009
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Aftersale
Marcel Wanders - Pet-vilt regenboog fiets kopen? Bied vanaf 50!
Marcel Wanders - Pet-vilt regenboog fiets

Beeld / Object

Geplaatst doors1990m

Jaartal2022
TechniekOverig
Afmetingen8 cm x 13 cm x 1.5 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Aftersale
Paul Kingma - Tafel kopen? Bied vanaf 400!
Paul Kingma - Tafel

Design

Geplaatst doorvoordeliefhebber

Afmetingen76 cm x 124 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd