5. Nieuwe Figuratie

Nieuwe Figuratie

Nieuwe Figuratie

Nieuwe Figuratie is een groep kunstenaars die hernieuwde belangstelling kregen voor figuratieve elementen in de kunst in de jaren '60 en '70. Deze schilders wilden figuratie in een tijd van abstractie nieuw leven in blazen, zonder opnieuw terecht te komen in het realisme. De groep werd Nieuwe Figuratie genoemd, omdat het een nieuwe narratieve schilderkunst was. Binnen de groep was er een duidelijke gemeenschappelijke schilderachtige benadering. Er was een bijzondere belangstelling voor de dubbelzinnige relatie tussen voorstelling en werkelijkheid en er werd veel gebruik gemaakt van elementen uit de populaire cultuur. Er heerst ook een spanning tussen het platte vlak en de illusie van ruimte, en er wordt gebruik gemaakt van felle kleuren en scherpe contouren. Tegelijkertijd met Nieuwe Figuratie ontwikkelde de Pop Art beweging in de Verenigde Staten.

Guðmundur Erro - "Moonwalker" 2001 - Auflage 199 - handsigniert-nummerierrt kopen? Bied vanaf 200!
Guðmundur Erro (1932) IJslander Lithographie 1997 (Erker-Presse/St.Gallen) - Auflage 90 - e/a
TechniekLitho
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 200
Guðmundur Erro - "SWORDSLADY" 2001 - Auflage 199 - handsigniert-nummerierrt kopen? Bied vanaf 250!
TechniekLitho
Afmetingen59.5 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Valerio Adami - 3 grote kleurenlitho's in hardcover kunstboek (Bruckmann) met œuvrecatalogus) kopen? Bied vanaf 65!
Valerio Adami (1935) Italiaans 3 grote kleurenlitho's in hardcover kunstboek (Bruckmann) met œuvrecatalogus)
TechniekHardcover
Afmetingen28.5 x 29 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
€ 65
Valerio Adami - Statuette - kleuren - lithografie 1982 -handgesigneerd en genummerd kopen? Bied vanaf 70!
Valerio Adami (1935) Italiaans Statuette - kleuren - lithografie 1982 -handgesigneerd en genummerd
TechniekLitho
Afmetingen42 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 70
Guðmundur Erro - "SONJA" 2001 - Auflage 199 - handsigniert-nummerierrt kopen? Bied vanaf 280!
TechniekLitho
Afmetingen91 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 280