5. Nieuwe Figuratie

Nieuwe Figuratie

Nieuwe Figuratie

Nieuwe Figuratie is een groep kunstenaars die hernieuwde belangstelling kregen voor figuratieve elementen in de kunst in de jaren '60 en '70. Deze schilders wilden figuratie in een tijd van abstractie nieuw leven in blazen, zonder opnieuw terecht te komen in het realisme. De groep werd Nieuwe Figuratie genoemd, omdat het een nieuwe narratieve schilderkunst was. Binnen de groep was er een duidelijke gemeenschappelijke schilderachtige benadering. Er was een bijzondere belangstelling voor de dubbelzinnige relatie tussen voorstelling en werkelijkheid en er werd veel gebruik gemaakt van elementen uit de populaire cultuur. Er heerst ook een spanning tussen het platte vlak en de illusie van ruimte, en er wordt gebruik gemaakt van felle kleuren en scherpe contouren. Tegelijkertijd met Nieuwe Figuratie ontwikkelde de Pop Art beweging in de Verenigde Staten.

Er worden 3 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Guðmundur Erro - Litho, Tryptich - 1992 kopen? Bied vanaf 175!
Guðmundur Erro - Litho, Tryptich - 1992

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1992
TechniekLitho
Afmetingen30 cm x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Aftersale
Valerio Adami - 3 grote litho's in kunstboek -> gratis verzending NL kopen? Bied vanaf 50!
Valerio Adami - 3 grote litho's in kunstboek -> gratis verzending NL

Kunstboeken

Geplaatst doorMiles

Jaartal1974
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen28.5 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Aftersale
Valerio Adami - Zeefdruk kopen? Bied vanaf 175!
Valerio Adami - Zeefdruk

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorLisaDrks

Afmetingen1.20 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst