5. De Onafhankelijken

De Onafhankelijken

Opgericht in 1912

De Onafhankelijken

De Onafhankelijken ontstonden als verzet tegen de gevestigde kunst en werden opgericht als een ‘modern gezind genootschap’ in Amsterdam. Ze wilden expressieve vrijheid voor het individu in werken en exposeren door middel van een halfjaarlijkse juryvrije expositie. Tijdens een dergelijke expositie waren verschillende werken van zeer uiteenlopende stromingen te zien. Na de Eerste Wereldoorlog waren de Onafhankelijken voor groot belang voor alle kunstenaars die aan hun eigen vrije opvattingen werkten en die door de juryvrije vereniging een mogelijkheid hadden om te exposeren. Ze hebben een grote rol gespeeld in de omslag in de beeldende kunst die aan het begin van de twintigste eeuw plaatsvond.

Er worden 147 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Johan Hemkes - Biesbos - Droge naald ets kopen? Bied vanaf 70!
Johan Hemkes - Biesbos - Droge naald ets

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1968
TechniekDroge Naald
Afmetingen17 cm x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Harry van Kruiningen - Litho: Gilgamesj - 1955

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1955
TechniekLitho
Afmetingen19.5 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Jan Strube - Litho kopen? Bied vanaf 59!
Jan Strube - Litho

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen10 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Sierhuis - Boek met originele signatuur kopen? Bied vanaf 50!
Jan Sierhuis - Boek met originele signatuur

Kunstboeken

Geplaatst doormplein

Jaartal2003
TechniekHardcover
Afmetingen28 cm x 22 cm (h x b)
Geer van Velde - Derriere le miroir kopen? Bied vanaf 25!
Geer van Velde - Derriere le miroir

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorCenterfo

Jaartal1946
TechniekLitho
Afmetingen38 cm x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees Maks - actrice Ank van der Moer ca.1935 kopen? Bied vanaf 2150!
Kees Maks - actrice Ank van der Moer ca.1935

Geplaatst doorFreddyB

Afmetingen76 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Frederika Broeksmit - Ets: Landschap met molens bij Hilligersberg kopen? Bied vanaf 45!
Frederika Broeksmit - Ets: Landschap met molens bij Hilligersberg

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekEts
Afmetingen37 cm x 46.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Frederika Broeksmit - Tekening en ets : Hollandse trekschuit op de rivier kopen? Bied vanaf 75!
Frederika Broeksmit - Tekening en ets : Hollandse trekschuit op de rivier

Tekening / Aquarel

TechniekAquarel
Afmetingen29.5 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Bram van Velde - litho - 1975 kopen? Bied vanaf 75!
Bram van Velde - litho - 1975

Prenten & Uitgaves

Jaartal1975
TechniekLitho
Afmetingen38 cm x 55.5 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Frederika Broeksmit - Ets/Aquatint: Delfshaven kopen? Bied vanaf 45!
Frederika Broeksmit - Ets/Aquatint: Delfshaven

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen40.5 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Frederika Broeksmit - Ets kopen? Bied vanaf 49!
Frederika Broeksmit - Ets

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen37.5 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees Heynsius - Tegen de hoogte op - Inkttekening kopen? Bied vanaf 40!
Kees Heynsius - Tegen de hoogte op - Inkttekening

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorlenteman

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen20 cm x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Frans Room - Volendam Haven kopen? Bied vanaf 45!
Frans Room - Volendam Haven

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorPrivateartcollector

Jaartal2000
Afmetingen25 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Strube - Kerstavond in 1850 te Breda kopen? Bied vanaf 45!
Jan Strube - Kerstavond in 1850 te Breda

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorMarinavdP

TechniekLitho
Afmetingen19.5 cm x 13.5 cm (h x b)
Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst kopen? Bied vanaf 30!
Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doortakamine

Jaartal1932
TechniekEts
Afmetingen35 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Henri van Os-Delhez - Fruit op schaal en koperen theepot kopen? Bied vanaf 200!
Henri van Os-Delhez - Fruit op schaal en koperen theepot

Geplaatst doorLevi

Afmetingen34 cm x 41.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Frans Room - Oostmahorn kopen? Bied vanaf 55!
Frans Room - Oostmahorn

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal2002
Afmetingen30 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Johannes Nicolaas jr. - Oude kerk Katwijk / Straat Vreek van Roon - Etsen kopen? Bied vanaf 40!
Johannes Nicolaas jr. - Oude kerk Katwijk / Straat Vreek van Roon - Etsen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1930
TechniekEts
Afmetingen18 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Nikolaas Eekman - Avond - Houtsnede kopen? Bied vanaf 45!
Nikolaas Eekman - Avond - Houtsnede

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1921
Afmetingen10.5 cm x 12.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Schoonhoven - Zonder titel kopen? Bied vanaf 1!
Jan Schoonhoven - Zonder titel

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorRenee

Jaartal1995
TechniekVaria
Afmetingen63 cm x 42 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Johan Windhorst - Plaslandschap - Olieverf op canvas - Gesigneerd - 1919 kopen? Bied vanaf 1!
Johan Windhorst - Plaslandschap - Olieverf op canvas - Gesigneerd - 1919

Geplaatst doorStationsider

Jaartal1919
Afmetingen50 cm x 57.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Visser - Winters molengezicht, 1913 - ets, nr. 35 kopen? Bied vanaf 45!
Jan Visser - Winters molengezicht, 1913 - ets, nr. 35

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiles

Jaartal1913
TechniekEts
Afmetingen39 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 - kopen? Bied vanaf 250!
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 -

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMiles

Jaartal1931
TechniekStift
Afmetingen62 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Henk Melgers - Sonogno-Tessin kopen? Bied vanaf 2000!
Henk Melgers - Sonogno-Tessin

Geplaatst doorAyesha

Afmetingen65 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bram van Velde - Geen titel kopen? Bied vanaf 650!
Bram van Velde - Geen titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorbruk21

TechniekLitho
Afmetingen66 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Freek van den Berg - Hardcoverboek LEVEN met KLEUR kopen? Bied vanaf 1!
Freek van den Berg - Hardcoverboek LEVEN met KLEUR

Kunstboeken

Geplaatst doorHans1951

Jaartal1998
TechniekHardcover
Afmetingen30 cm x 30 cm (h x b)
Meijer Bleekrode - SALOMON RODRIGUES DE MIRANDA WETHOUDER VAN AMSTERDAM kopen? Bied vanaf 90!
Meijer Bleekrode - SALOMON RODRIGUES DE MIRANDA WETHOUDER VAN AMSTERDAM

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorloverendale

Jaartal1929
Afmetingen28 cm x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
Johan Windhorst - zonder titel kopen? Bied vanaf 55!
Johan Windhorst - zonder titel

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekAquarel
Afmetingen23 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Fred Sieger - zonder titel maar met lijst! kopen? Bied vanaf 125!
Fred Sieger - zonder titel maar met lijst!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1995
Afmetingen88 cm x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willy Boers - Stadsgezicht Parijs kopen? Bied vanaf 50!
Willy Boers - Stadsgezicht Parijs

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorOostWest

Jaartal1933
TechniekHoutskool
Afmetingen43 cm x 34 cm (h x b)
IngelijstIngelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorOostWest

Jaartal1933
TechniekHoutskool
IngelijstIngelijst
Hubert van Lith - Brons, Naakt kopen? Bied vanaf 300!
Hubert van Lith - Brons, Naakt

Beeld / Object

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekBrons
Afmetingen18.5 cm x 10 cm x 10 cm (h x b x d)
Gewicht1537 g
GesigneerdHandgesigneerd

Aftersale items

Aftersale
Jan van Heel - Gouache 1985 kopen? Bied vanaf 450!
Jan van Heel - Gouache 1985

Geplaatst doorardworks

Jaartal1985
TechniekGouache
Afmetingen87 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Jan Sierhuis - Litho: 1974 kopen? Bied vanaf 32!
Jan Sierhuis - Litho: 1974

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1974
TechniekLitho
Afmetingen21 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1956
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Bram van Velde - Epreuve d’artiste kopen? Bied vanaf 525!
Bram van Velde - Epreuve d’artiste

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorliesko

TechniekLitho
Afmetingen67.5 cm x 60.7 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
Aftersale
Jan Sierhuis - Zonder titel 1967 (kleurrijke gouache) + kunstboek kopen? Bied vanaf 875!
Jan Sierhuis - Zonder titel 1967 (kleurrijke gouache) + kunstboek

Geplaatst doorKunstSiets

Jaartal1967
TechniekGouache
Afmetingen75 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Jan de Boer - olieverf - 'Hoogovens vanaf Ruiterweg' INGELIJST - 21071 kopen? Bied vanaf 155!
Jan de Boer - olieverf - 'Hoogovens vanaf Ruiterweg' INGELIJST - 21071

Geplaatst doorZaansgroen

Jaartal1980
Afmetingen42 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Jan Sierhuis - 70 jarig jubileum groot bronzen sculptuur "Tango" gesigneerd - galerie Lambert kopen? Bied vanaf 976!
Jan Sierhuis - 70 jarig jubileum groot bronzen sculptuur "Tango" gesigneerd - galerie Lambert

Beeld / Object

Geplaatst doorartpointamsterdam

Jaartal1998
TechniekBrons
Afmetingen35 cm x 14 cm x 12 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1995
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Frederik de Vos - 8754 - Bevrijding '45 kopen? Bied vanaf 450!
Frederik de Vos - 8754 - Bevrijding '45

Geplaatst doorMarsmeijer

Afmetingen77 cm x 91 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Paul van der Ven - Zandverstuiving (Veluwe) landschap kopen? Bied vanaf 80!
Paul van der Ven - Zandverstuiving (Veluwe) landschap

Geplaatst doorfritsCuracao15

Afmetingen49.5 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Daan Bout - Boer met werkpaarden - Houtkooltekening kopen? Bied vanaf 60!
Daan Bout - Boer met werkpaarden - Houtkooltekening

Tekening / Aquarel

Geplaatst doordaanj

TechniekHoutskool
Afmetingen49 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Jan Sierhuis - Zonder titel maar met lijst! kopen? Bied vanaf 245!
Jan Sierhuis - Zonder titel maar met lijst!

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2005
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen32 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1995
Afmetingen89 cm x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Jan Pzn. Franken - Hugo Grotius kopen? Bied vanaf 35!
Jan Pzn. Franken - Hugo Grotius

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorkeesheerkens

Jaartal1925
Afmetingen18 cm x 13 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
Aftersale
Wim Bosma - Afrikaans dorp kopen? Bied vanaf 900!
Wim Bosma - Afrikaans dorp

Geplaatst doorMargie

TechniekGouache
Afmetingen77.5 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Bram van Velde - Zonder titel kopen? Bied vanaf 500!
Bram van Velde - Zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorSamenluke2

TechniekLitho
Afmetingen81 cm x 109 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Bram van Velde - Zonder titel kopen? Bied vanaf 350!
Bram van Velde - Zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorSamenluke2

TechniekLitho
Afmetingen81 cm x 91 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst