5. De Onafhankelijken

De Onafhankelijken

Opgericht in 1912

De Onafhankelijken

De Onafhankelijken ontstonden als verzet tegen de gevestigde kunst en werden opgericht als een ‘modern gezind genootschap’ in Amsterdam. Ze wilden expressieve vrijheid voor het individu in werken en exposeren door middel van een halfjaarlijkse juryvrije expositie. Tijdens een dergelijke expositie waren verschillende werken van zeer uiteenlopende stromingen te zien. Na de Eerste Wereldoorlog waren de Onafhankelijken voor groot belang voor alle kunstenaars die aan hun eigen vrije opvattingen werkten en die door de juryvrije vereniging een mogelijkheid hadden om te exposeren. Ze hebben een grote rol gespeeld in de omslag in de beeldende kunst die aan het begin van de twintigste eeuw plaatsvond.

Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie H kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie H
Afmetingen50 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie G kopen? Bied vanaf 235!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie G
GesigneerdHandgesigneerd
€ 235
Hans Ittmann - Vrouw met kruik kopen? Bied vanaf 175!
Hans Ittmann (1914-1972) Nederlands Vrouw met kruik
TechniekEts
Afmetingen45 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 175
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie C kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie C
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Marinus Schipper - Dreigend landschap met twee figuren kopen? Bied vanaf 80!
Marinus Schipper (1897-1987) Nederlands Dreigend landschap met twee figuren
TechniekAquarel
Afmetingen45 x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 80
Nikolaas Eekman - de Visserman kopen? Bied vanaf 50!
Nikolaas Eekman (1889-1973) Belgisch Nederlands de Visserman
Afmetingen42 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 50
Dirk Koning - Met volle zeilen kopen? Bied vanaf 25!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands Met volle zeilen
Afmetingen7 x 7 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Jan van Heel - Rots formatie- spaans landschap kopen? Bied vanaf 275!
Jan van Heel (1898-1990) Nederlands Rots formatie- spaans landschap
TechniekAquarel
Afmetingen50 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 275
Jan van Heel - Rots formatie- spaans landschap kopen? Bied vanaf 325!
TechniekAquarel
Afmetingen50 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 325
Jan Strube - Litho | 'Oud Breda Vismarkt' kopen? Bied vanaf 50!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Litho | 'Oud Breda Vismarkt'
TechniekLitho
Afmetingen12 x 19 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Huidig bod
€ 50
1 bieding
Jan Strube - Litho | 'Havermarkt Breda' kopen? Bied vanaf 50!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Litho | 'Havermarkt Breda'
TechniekLitho
Afmetingen12 x 19 cm (h x b)
€ 50
Frans Room - handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westerlicht Burgh- Haamstede' | 1998 kopen? Bied vanaf 60!
Frans Room (1939-2023) Nederlands handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westerlicht Burgh- Haamstede' | 1998
Afmetingen43 x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
Frans Room - handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westhoofd Goerree' | 1993 kopen? Bied vanaf 50!
Frans Room (1939-2023) Nederlands handgesigneerde zeefdruk | 'Vuurtoren Westhoofd Goerree' | 1993
Afmetingen72 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Jan Sierhuis - Zonder titel kopen? Bied vanaf 25!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Zonder titel
Afmetingen77 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 25
1 bieding
Afmetingen80 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 25
1 bieding
Jan Rijlaarsdam - Impressie van het leven aan de gracht kopen? Bied vanaf 450!
Jan Rijlaarsdam (1911-2007) Nederlands Impressie van het leven aan de gracht
TechniekAquarel
Afmetingen52 x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Bob Buys - Kerkplein Frankrijk kopen? Bied vanaf 125!
Bob Buys (1912-1970) Nederlands Kerkplein Frankrijk
TechniekAquarel
Afmetingen68 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 125
Daniel Wilhelm Bekking - landsachap met schepen in vaart en mensen op de kade kopen? Bied vanaf 48!
Daniel Wilhelm Bekking (1906-1973) Nederlands landsachap met schepen in vaart en mensen op de kade
Afmetingen86 x 106 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 48
Herbert van der Poll - Poezen kopen? Bied vanaf 75!
Herbert van der Poll (1877-1963) Nederlands Poezen
TechniekPotlood
Afmetingen29 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Jan Sierhuis - Lithografie kopen? Bied vanaf 30!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Lithografie
TechniekLitho
Afmetingen26 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Johan Mekkink - Zandverstuiving kopen? Bied vanaf 150!
Johan Mekkink (1904-1991) Nederlands Zandverstuiving
TechniekLitho
Afmetingen35 x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Frans Room - Neuvic kopen? Bied vanaf 30!
Frans Room (1939) Nederlands Neuvic
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen74 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 30
Johannes Nicolaas jr. - Kloosterpoort Hoorn kopen? Bied vanaf 30!
Johannes Nicolaas jr. (1885-1943) Nederlands Kloosterpoort Hoorn
TechniekEts
Afmetingen46 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 30
Jan Schoonhoven - complete portfolio: formatie kopen? Bied vanaf 2500!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands complete portfolio: formatie
Afmetingen50 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 2.500
Herman Bieling - 2 Pen tekeningen: kopen? Bied vanaf 100!
Herman Bieling (1887-1964) Nederlands 2 Pen tekeningen:
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen37 x 30.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Jan Sierhuis - zonder titel maar wel met lijst! kopen? Bied vanaf 195!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands zonder titel maar wel met lijst!
Afmetingen42.5 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 195
Bob ten Hoope - Annette kopen? Bied vanaf 75!
Bob ten Hoope (1920-2014) Nederlands Annette
TechniekAquarel
Afmetingen60 x 38 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 75
Freek van den Berg - Slapende poes kopen? Bied vanaf 135!
Freek van den Berg (1918-2000) Nederlands Slapende poes
Afmetingen38 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 135
Wouter Ydo - Kinderen bij molen kopen? Bied vanaf 150!
Wouter Ydo (1887-1965) Nederlands Kinderen bij molen
Afmetingen37 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Bram van Velde - Abstract composition kopen? Bied vanaf 325!
Bram van Velde (1895-1981) Nederlands Abstract composition
TechniekLitho
Afmetingen35 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 325
Hans van der Schaaf - Bloemenboeket in Vaas kopen? Bied vanaf 100!
Hans van der Schaaf (1912-1977) Nederlands Bloemenboeket in Vaas
Afmetingen64.5 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Bram van Velde - Abstract composition kopen? Bied vanaf 395!
TechniekLitho
Afmetingen29 x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395
Mark Kolthoff - gesigneerd met opdracht - GRATIS verzending NL kopen? Bied vanaf 50!
Mark Kolthoff (1901-1993) Nederlands gesigneerd met opdracht - GRATIS verzending NL
TechniekSoftcover
Afmetingen23.5 x 23.5 cm (h x b)
€ 50
Jan Peeters - Theetuin kopen? Bied vanaf 250!
Jan Peeters (1912-1992) Nederlands Theetuin
TechniekGouache
Afmetingen62 x 82 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Dick van Luijn - Les Angles kopen? Bied vanaf 20!
Dick van Luijn (1896-1981) Nederlands Les Angles
TechniekPotlood
Afmetingen54 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 20
Theo Swagemakers - Z.t. groot werk 120 cm hoog kopen? Bied vanaf 150!
Theo Swagemakers (1898-1994) Nederlands Z.t. groot werk 120 cm hoog
Afmetingen120 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam
€ 150
Ingeborg Oderwald - Twee etsen, jaren 70, ongetiteld kopen? Bied vanaf 50!
Ingeborg Oderwald (1932) Nederlands Twee etsen, jaren 70, ongetiteld
TechniekEts
Afmetingen39 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Henri van Os-Delhez - Fruit op schaal en koperen theepot kopen? Bied vanaf 165!
Henri van Os-Delhez (1880-1976) Nederlands Fruit op schaal en koperen theepot
Afmetingen34 x 41.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 165