5. De Onafhankelijken

De Onafhankelijken

Opgericht in 1912

De Onafhankelijken

De Onafhankelijken ontstonden als verzet tegen de gevestigde kunst en werden opgericht als een ‘modern gezind genootschap’ in Amsterdam. Ze wilden expressieve vrijheid voor het individu in werken en exposeren door middel van een halfjaarlijkse juryvrije expositie. Tijdens een dergelijke expositie waren verschillende werken van zeer uiteenlopende stromingen te zien. Na de Eerste Wereldoorlog waren de Onafhankelijken voor groot belang voor alle kunstenaars die aan hun eigen vrije opvattingen werkten en die door de juryvrije vereniging een mogelijkheid hadden om te exposeren. Ze hebben een grote rol gespeeld in de omslag in de beeldende kunst die aan het begin van de twintigste eeuw plaatsvond.

Freek van den Berg - St. Victoire kopen? Bied vanaf 799!
Freek van den Berg (1918-2000) Nederlands St. Victoire
Afmetingen86 x 106 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 799
Henri Frederic Boot - Portret (man met hoed) kopen? Bied vanaf 180!
Henri Frederic Boot (1877-1963) Nederlands Portret (man met hoed)
Afmetingen83.5 x 70.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 180
Herman van Tongeren - "Oostelijke Pyreneën" kopen? Bied vanaf 125!
Herman van Tongeren (1933) Nederlands "Oostelijke Pyreneën"
Afmetingen62.5 x 82.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 125
Bram van Velde - Litho - Compositie in paars kopen? Bied vanaf 84!
Bram van Velde (1895-1981) Nederlands Litho - Compositie in paars
TechniekLitho
Afmetingen59 x 78 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 84
Albert Mulder - Asters in bloempot kopen? Bied vanaf 125!
Albert Mulder (1889-1987) Nederlands Asters in bloempot
Afmetingen38 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Marinus Schipper - Bloemen in vaas. Kubisme. kopen? Bied vanaf 299!
Marinus Schipper (1897-1987) Nederlands Bloemen in vaas. Kubisme.
TechniekGouache
Afmetingen81 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 299
Freek van den Berg - Zonder titel kopen? Bied vanaf 199!
Freek van den Berg (1918-2000) Nederlands Zonder titel
TechniekAquarel
Afmetingen63 x 83 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
TechniekAquarel
Afmetingen68 x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
TechniekAquarel
Afmetingen65 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
Louis Saalborn - Weggis kopen? Bied vanaf 599!
Louis Saalborn (1891-1957) Nederlands Weggis
Afmetingen63 x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 599
Johanna Pieneman - Zonder titel kopen? Bied vanaf 234!
Johanna Pieneman (1889-1986) Nederlands Zonder titel
TechniekAquarel
Afmetingen63 x 83 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 234
Freek van den Berg - Zonder titel kopen? Bied vanaf 1199!
Afmetingen67 x 83 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.199
Toon Pluymers - De stoelenmatter - Ets kopen? Bied vanaf 40!
Toon Pluymers (1910-1967) Nederlands De stoelenmatter - Ets
TechniekEts
Afmetingen42 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Fred Sieger - Bergdorp Val de Caret (Fr) kopen? Bied vanaf 300!
Fred Sieger (1902-1999) Nederlands Bergdorp Val de Caret (Fr)
Afmetingen57 x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 300
Jan Sierhuis - Aan bet strand kopen? Bied vanaf 675!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands Aan bet strand
Afmetingen50 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 675
Wim Sinemus - Gouache, Geometric Compositie kopen? Bied vanaf 550!
Wim Sinemus (1903-1987) Nederlands Gouache, Geometric Compositie
TechniekAquarel
Afmetingen80 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 550
Afmetingen134 x 104 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.100
Jan Wiegers - Sneeuwlandschap in Graubunden kopen? Bied vanaf 150!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Sneeuwlandschap in Graubunden
TechniekLitho
Afmetingen80 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Berglandschap Zwitserland kopen? Bied vanaf 160!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Berglandschap Zwitserland
TechniekLitho
Afmetingen80 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 160
Jan Visser - Mooi schilderij van bloemen in vaas kopen? Bied vanaf 55!
Jan Visser (1879-1961) Nederlands Mooi schilderij van bloemen in vaas
TechniekAquarel
Afmetingen40 x 28.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 55
Jan Rijlaarsdam - Stadsgezicht. Figuren bij kade. Parijs of Amsterdam kopen? Bied vanaf 599!
Jan Rijlaarsdam (1911-2007) Nederlands Stadsgezicht. Figuren bij kade. Parijs of Amsterdam
Afmetingen42 x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 599
Jan Sierhuis - zeer vroege (1953) en grote gemengde techniek (gouache & aquarel) "Hooien" kopen? Bied vanaf 370!
Jan Sierhuis (1928-2023) Nederlands zeer vroege (1953) en grote gemengde techniek (gouache & aquarel) "Hooien"
Afmetingen40 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 370
Jan Peeters - Abstracte vaas met bloemen in zwart kopen? Bied vanaf 60!
Jan Peeters (1912-1992) Nederlands Abstracte vaas met bloemen in zwart
TechniekLitho
Afmetingen59.5 x 48.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 60
Nikolaas Eekman - de Visserman kopen? Bied vanaf 40!
Nikolaas Eekman (1889-1973) Belgisch Nederlands de Visserman
Afmetingen42 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 40
Dirk Filarski - Landschap met bruggetje - waarschijnlijk Nunspeet of Giethoorn kopen? Bied vanaf 2850!
Dirk Filarski (1885-1964) Nederlands Landschap met bruggetje - waarschijnlijk Nunspeet of Giethoorn
Afmetingen60 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 2.850
Joub Wiertz - Boerenhoeve kopen? Bied vanaf 1250!
Joub Wiertz (1893-1966) Nederlands Boerenhoeve
Afmetingen95 x 110 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.250
Germ de Jong - 3 catalogi, uit 1986, 1989 en 1999 kopen? Bied vanaf 40!
Germ de Jong (1886-1967) Nederlands 3 catalogi, uit 1986, 1989 en 1999
TechniekSoftcover
Afmetingen23 x 17 cm (h x b)
€ 40
Harry van Kruiningen - 2 boekwerken: 33 etsen Amsterdam en 22 etsen Spinoza kopen? Bied vanaf 40!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands 2 boekwerken: 33 etsen Amsterdam en 22 etsen Spinoza
TechniekSoftcover
Afmetingen21.5 x 17.7 cm (h x b)
€ 40
Hendrikus IJkelenstam - Boerderij in de sneeuw. kopen? Bied vanaf 50!
Hendrikus IJkelenstam (1897-1993) Nederlands Boerderij in de sneeuw.
Afmetingen45 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Hans Ittmann - Trekpop kopen? Bied vanaf 1500!
Hans Ittmann (1914-1972) Nederlands Trekpop
TechniekKeramiek
Afmetingen100 x 60 x 30 cm (h x b x d)
€ 1.500
Hans Ittmann - Vrouw met kruik kopen? Bied vanaf 100!
Hans Ittmann (1914-1972) Nederlands Vrouw met kruik
TechniekEts
Afmetingen45 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Herbert van der Poll - Poezen kopen? Bied vanaf 70!
Herbert van der Poll (1877-1963) Nederlands Poezen
TechniekPotlood
Afmetingen29 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 70
Carel Willink - Orion Lieder kopen? Bied vanaf 275!
Carel Willink (1900-1983) Nederlands Orion Lieder
TechniekLitho
Afmetingen25 x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 275
1 bieding
Tijmen Moll - Zeegezicht. kopen? Bied vanaf 100!
Tijmen Moll (1890-1975) Nederlands Zeegezicht.
Afmetingen45 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Dirk Filarski - Olieverf op doek, Hooimijten in landschap - Ingelijst kopen? Bied vanaf 2000!
Dirk Filarski (1885-1964) Nederlands Olieverf op doek, Hooimijten in landschap - Ingelijst
Afmetingen78 x 93 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 2.000