5. Pictura

Pictura

Opgericht in 1774

Teekengenootschap Pictura

Teekengenootschap Pictura in Dordrecht is het oudste, nog bestaande tekengezelschap van Nederland. De oprichters meenden dat het tekenen de basis vormde van alle beeldende kunst. Daarom moest tekenen als ambacht worden onderhouden. De leden trokken er samen op uit om in de openlucht landschappen te tekenen, organiseerden tentoonstellingen en hadden discussies over kunst. Vandaag de dag is Pictura een eigentijdse instelling met meer dan 100 kunstenaarsleden uit zowel Dordrecht en de regio als van daarbuiten. Tegenwoordig gaat het niet alleen over tekenen en schilderen, maar richt Pictura zich op een breed scala aan disciplines in de beeldende kunst.

Willy Sluiter - Olieverf op doek: Heren portret - 1944 kopen? Bied vanaf 595!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Olieverf op doek: Heren portret - 1944
Afmetingen78 x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 595
Kees Franse - zonder titel kopen? Bied vanaf 60!
Kees Franse (1924-1982) Nederlands zonder titel
TechniekLitho
Afmetingen55 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
Willy Sluiter - Woonwagens kopen? Bied vanaf 375!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Woonwagens
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen69 x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 375
Kees Spermon - A voice ……. Imagine kopen? Bied vanaf 40!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands A voice ……. Imagine
TechniekLitho
Afmetingen60 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Jan Strube - Litho | 'Oud Breda Vismarkt' kopen? Bied vanaf 50!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Litho | 'Oud Breda Vismarkt'
TechniekLitho
Afmetingen12 x 19 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Huidig bod
€ 50
1 bieding
Jan Strube - Litho | 'Havermarkt Breda' kopen? Bied vanaf 50!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands Litho | 'Havermarkt Breda'
TechniekLitho
Afmetingen12 x 19 cm (h x b)
€ 50
Arno van Iperen - (pastel)krijt op papier | 'Vaas met bloemen en fruit' | 1987 kopen? Bied vanaf 50!
Arno van Iperen (1942) Nederlands (pastel)krijt op papier | 'Vaas met bloemen en fruit' | 1987
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen52 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Jan Andries Herfst - laurenskerk te rotterdam kopen? Bied vanaf 50!
Jan Andries Herfst (1888-1978) Nederlands laurenskerk te rotterdam
TechniekEts
Afmetingen67 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Joop Kropff - Blankenberge kopen? Bied vanaf 80!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Blankenberge
TechniekLitho
Afmetingen31.5 x 39.3 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 80
Wim Zwiers - Geboortekaart Zwiers' zoon Willem Andries-kopergravure 1947 - gratis verzending kopen? Bied vanaf 50!
Wim Zwiers (1922) Nederlands Geboortekaart Zwiers' zoon Willem Andries-kopergravure 1947 - gratis verzending
TechniekGravure
Afmetingen30 x 24 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 50
Jaap Groen - De Trap kopen? Bied vanaf 100!
Jaap Groen (1929) Nederlands De Trap
Afmetingen70 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Afmetingen70 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Ad Blok van der Velden - Hut in landschap kopen? Bied vanaf 300!
Ad Blok van der Velden (1913-1980) Nederlands Hut in landschap
Afmetingen45 x 54 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 300
Jos van den Berg - Strandgasten Cagnes sur Mer & Sloep - tekeningen kopen? Bied vanaf 38!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Strandgasten Cagnes sur Mer & Sloep - tekeningen
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen18 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 38
Kees Spermon - Ets/aquatint: Proefdruk - 1966 kopen? Bied vanaf 49!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Ets/aquatint: Proefdruk - 1966
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen65.5 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49
Kees Spermon - Conservation piece green kopen? Bied vanaf 40!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Conservation piece green
Afmetingen50 x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Jos van den Berg - Aan de Franse Rivièra kopen? Bied vanaf 250!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Aan de Franse Rivièra
Afmetingen64 x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Dick van Luijn - Les Angles kopen? Bied vanaf 20!
Dick van Luijn (1896-1981) Nederlands Les Angles
TechniekPotlood
Afmetingen54 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 20
Bouke Ylstra - Ets - Hout Vallend kopen? Bied vanaf 40!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Ets - Hout Vallend
TechniekEts
Afmetingen29.5 x 20.3 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Bouke Ylstra - Ets - De Stuurknuppel kopen? Bied vanaf 40!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Ets - De Stuurknuppel
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Bouke Ylstra - Ets - Houten Sculptuur kopen? Bied vanaf 40!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Ets - Houten Sculptuur
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Bouke Ylstra - Ets - Liggend naakt kopen? Bied vanaf 40!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Ets - Liggend naakt
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Jos van den Berg - Verstilde droge naald Ets "Villefranche" 1964 - gesigneerd met inkt kopen? Bied vanaf 27!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Verstilde droge naald Ets "Villefranche" 1964 - gesigneerd met inkt
TechniekDroge Naald
Afmetingen28 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 27
Bouke Ylstra - 3 etsen en een boek "Etsen 1953 - 1993" kopen? Bied vanaf 75!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands 3 etsen en een boek "Etsen 1953 - 1993"
TechniekEts
Afmetingen30 x 20.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Kees Spermon - Kleine oplage (14/19) eigen druk Litho "the Dutch baby" - 1971 - potloodgesign. kopen? Bied vanaf 21!
Kees Spermon (1941-1992) Nederlands Kleine oplage (14/19) eigen druk Litho "the Dutch baby" - 1971 - potloodgesign.
TechniekLitho
Afmetingen50 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 21
Johannes Christiaan Schotel - Aan de wind op woelig water kopen? Bied vanaf 7500!
Johannes Christiaan Schotel (1787-1838) Nederlands Aan de wind op woelig water
Afmetingen43 x 64.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 7.500
Wim Helder - De Hyacinten kopen? Bied vanaf 60!
Wim Helder (1892-1966) Nederlands De Hyacinten
Afmetingen44 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
Bouke Ylstra - 4 etsen en een boek "Etsen 1953 - 1993" kopen? Bied vanaf 95!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands 4 etsen en een boek "Etsen 1953 - 1993"
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
€ 95
Jos van den Berg - droge naald Ets "Zelfportret en de Waal" 1964 - gesigneerd met inkt kopen? Bied vanaf 38!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands droge naald Ets "Zelfportret en de Waal" 1964 - gesigneerd met inkt
TechniekDroge Naald
Afmetingen28 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 38
Cor Noltee - Houtzagerij in Dordrecht ( Historiestuk ) kopen? Bied vanaf 850!
Cor Noltee (1903-1967) Nederlands Houtzagerij in Dordrecht ( Historiestuk )
Afmetingen49 x 79 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 850
Bouke Ylstra - TWEE ETSEN w.o "TEVREDEN ROKER" en Zonder titel kopen? Bied vanaf 49!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands TWEE ETSEN w.o "TEVREDEN ROKER" en Zonder titel
TechniekEts
Afmetingen48 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49
Joop Kropff - Hooischelf kopen? Bied vanaf 300!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Hooischelf
Afmetingen55 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Kees Franse - Tuin met beelden kopen? Bied vanaf 80!
Kees Franse (1924-1982) Nederlands Tuin met beelden
TechniekAquarel
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 80
Jan Strube - boeren interieur kopen? Bied vanaf 48!
Jan Strube (1892-1985) Nederlands boeren interieur
Afmetingen75 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 48
Joop Kropff - Onbekend kopen? Bied vanaf 200!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Onbekend
Afmetingen92 x 92 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Jos van den Berg - Colosseum, ets kopen? Bied vanaf 40!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Colosseum, ets
TechniekEts
Afmetingen26 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Wim Zwiers - "ets no 32 landschap a/d Rotte" 023-WZ kopen? Bied vanaf 25!
Wim Zwiers (1922) Nederlands "ets no 32 landschap a/d Rotte" 023-WZ
TechniekEts
Afmetingen17 x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924 kopen? Bied vanaf 350!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Portret - olieverf - 1924
Afmetingen100 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Jos van den Berg - Cagnes-sur-Mer kopen? Bied vanaf 450!
Jos van den Berg (1905-1978) Nederlands Cagnes-sur-Mer
Afmetingen58 x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 450
Willy Sluiter - Vollendamse Vissers kopen? Bied vanaf 650!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Vollendamse Vissers
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen56 x 41.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 650
Joop Kropff - Moutstraat te Utrecht kopen? Bied vanaf 750!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Moutstraat te Utrecht
TechniekAquarel
Afmetingen35 x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 750
Ton van Os - handgesigneerde ets/aquatint | 'IV' | 1972 kopen? Bied vanaf 50!
Ton van Os (1941) Nederlands handgesigneerde ets/aquatint | 'IV' | 1972
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen60 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Jan Larij - Bos witte tulpen kopen? Bied vanaf 149!
Jan Larij (1879-1962) Nederlands Bos witte tulpen
Afmetingen35 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 149
Dick van Luijn - bootjes op het strand van de Middelandse Zee kopen? Bied vanaf 37!
Dick van Luijn (1896-1981) Nederlands bootjes op het strand van de Middelandse Zee
TechniekEts
Afmetingen29 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 37
Anthonie Pieter Schotel - Loosdrecht kopen? Bied vanaf 100!
Anthonie Pieter Schotel (1890-1958) Nederlands Loosdrecht
TechniekAquarel
Afmetingen25 x 33 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 100
Joop Kropff - bloemstilleven kopen? Bied vanaf 100!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands bloemstilleven
Afmetingen66 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 100
Bouke Ylstra - Ets - De Vlindervanger kopen? Bied vanaf 40!
Bouke Ylstra (1933-2009) Nederlands Ets - De Vlindervanger
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Cor Noltee - Zonsondergang op boederij kopen? Bied vanaf 175!
Cor Noltee (1903-1967) Nederlands Zonsondergang op boederij
Afmetingen30.5 x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 175