5. Rotterdamsche Kring

Rotterdamsche Kring

Opgericht in 1913 - opgeheven in 1942

De Rotterdamsche Kring

De Rotterdamsche Kring was een vereniging op algemeen cultureel gebied in Rotterdam. Het was de bedoeling dat de vereniging 'zich ten doel zou stellen in het algemeen de studie te bevorderen van wetenschap, wijsbegeerte, godsdienst, ethica en kunst, kortom van alle geestelijk leven'. Er werd in eerste instantie meer bekendheid gegeven aan dat wat er in Rotterdam al gedaan werd, en wilde de Rotterdamsche Kring de bestaande verenigingen meer in contact brengen met elkaar. Ook werden er lezingen en bijeenkomsten georganiseerd die ook persoonlijk contact tussen de leden moest bevorderen. Nadat de Kring een onderkomen had, werden er door particulieren kleine exposities ingericht. Later vonden er ook excursies plaats. Uiteindelijk nam de belangstelling voor de Rotterdamsche Kring af, en werd de vereniging in 1942 opgeheven.

George Pletser - Boerderij Rotterdam kopen? Bied vanaf 40!
George Pletser (1871-1942) Nederlands Boerderij Rotterdam
Afmetingen55 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40