5. Rotterdamsche Kunstkring

Rotterdamsche Kunstkring

Opgericht in 1893 - opgeheven in 1974

Rotterdamsche Kunstkring

De Rotterdamsche Kunstkring werd opgericht na het voorbeeld van de Haagsche Kunstkring en ontstond vanwege het tekort aan mogelijkheden voor jonge kunstenaars om hun kunst te verkopen en onderling contact te onderhouden. De focus binnen de kring lag op de kunst en de productie en receptie van het werk. Wat betreft de kunstwerken lag er vooral een nadruk op de kwaliteit ervan, er hoefde geen dieperliggende boodschap te zijn. De kunst die de Rotterdamsche Kunstkring wild brengen was kunst die ergens anders niet aan bod kwam. Dit was in de praktijk vooral de moderne kunst van een nieuwe generatie. Daarnaast werd ook moeilijk bereikbare oudere kunst tentoongesteld. De nadruk lag op uniciteit.

Er worden 4 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Aftersale items

Isaac Israels - 4 gratis verzonden boekwerken kopen? Bied vanaf 50!
Isaac Israels - 4 gratis verzonden boekwerkenKunstboeken
Geplaatst doorMiles
Jaartal1991
TechniekHardcover
Afmetingen31 cm x 24 cm (h x b)
Willem van Konijnenburg - drie ruiters kopen? Bied vanaf 180!
Willem van Konijnenburg - drie ruitersTekening / Aquarel
Geplaatst doorviolins
Jaartal1941
TechniekPotlood
Afmetingen39 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924 kopen? Bied vanaf 399!
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924Schilderij
Geplaatst doorARTillery
Jaartal1924
Afmetingen100 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst