5. Sienjaalgroep

Sienjaalgroep

Sienjaalgroep

Paul van Ostaijen, een Vlaams dichter en schrijver, publiceerde in 1918 zijn dichtbundel Het Sienjaal als een startpunt. In deze bundel benoemde Van Ostaijen zichzelf als profeet van de Vlaamse activisten en de kunststroming die daaruit voort moest vloeien. De Sienjaalgroep moest een progressief humanistische Vlaamse kunststroming worden, met een eigen tijdschrift. De groep rond Het Sienjaal bestond uit intellectuelen die thematisch te werk gingen, en ze beschouwden zichzelf als progressief. De groep die met Het Sienjaal verbonden was, hebben een boek geproduceerd. Tevens wilden ze een gelijknamig tijdschift uitbrengen. Het Sienjaal als tijdschrift is echter nooit verschenen. De bedoeling van dit tijdschrift was de constructieve kunst te verdedigen. Ze wilden hun nummers aan de volgens hen meest bijzondere kunststromingen te wijden. Eén van deze kunststromingen was De Stijl.

Er worden 2 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Floris Jespers - schilderij Congolees tafereel, gesigneerd en ingelijst kopen? Bied vanaf 2000!
Floris Jespers - schilderij Congolees tafereel, gesigneerd en ingelijst

Geplaatst doormodernart

Eindtijd 02-10-2022 om 19:41

Jaartal1951
Afmetingen81 cm x 98 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Aftersale
Floris Jespers - Congolees tafereeltje kopen? Bied vanaf 575!
Floris Jespers - Congolees tafereeltje

Geplaatst doorm-art

Eindtijd 11-09-2022 om 19:44

Jaartal1951
Afmetingen30 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst