5. Sienjaalgroep

Sienjaalgroep

Sienjaalgroep

Paul van Ostaijen, een Vlaams dichter en schrijver, publiceerde in 1918 zijn dichtbundel Het Sienjaal als een startpunt. In deze bundel benoemde Van Ostaijen zichzelf als profeet van de Vlaamse activisten en de kunststroming die daaruit voort moest vloeien. De Sienjaalgroep moest een progressief humanistische Vlaamse kunststroming worden, met een eigen tijdschrift. De groep rond Het Sienjaal bestond uit intellectuelen die thematisch te werk gingen, en ze beschouwden zichzelf als progressief. De groep die met Het Sienjaal verbonden was, hebben een boek geproduceerd. Tevens wilden ze een gelijknamig tijdschift uitbrengen. Het Sienjaal als tijdschrift is echter nooit verschenen. De bedoeling van dit tijdschrift was de constructieve kunst te verdedigen. Ze wilden hun nummers aan de volgens hen meest bijzondere kunststromingen te wijden. Eén van deze kunststromingen was De Stijl.

Floris Jespers - Portret van een man kopen? Bied vanaf 89!
Floris Jespers (1889-1965) Belgisch Portret van een man
TechniekPotlood
Afmetingen22 x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 89
Floris Jespers - landschap kopen? Bied vanaf 750!
Floris Jespers (1889-1965) Belgisch landschap
Afmetingen47 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 750
Floris Jespers - schilderij op doek, Congolees tafereel, de waterdraagsters kopen? Bied vanaf 1950!
Floris Jespers (1889-1965) Belgisch schilderij op doek, Congolees tafereel, de waterdraagsters
Afmetingen77 x 95 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.950
Floris Jespers - landschap met boerderij kopen? Bied vanaf 750!
Floris Jespers (1889-1965) Belgisch landschap met boerderij
Afmetingen47 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 750
Floris Jespers - Afrikaanse vrouw kopen? Bied vanaf 425!
Floris Jespers (1889-1965) Belgisch Afrikaanse vrouw
TechniekHoutskool
Afmetingen43 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 425