5. Société des Beaux-Arts

Société des Beaux-Arts

Opgericht in 1862

Société Nationale des Beaux-Arts

De Société Nationale des Beaux-Arts was een term waaronder twee Franse groepen kunstenaars zich verenigden. In de 19e eeuw werd de Franse kunst gekarakteriseerd door een aanhoudende strijd tussen traditioneel opgeleide kunstenaars die werden gesteund door politici, en een groeiend aantal kunstenaars die individueel werkten. De oprichting van de Société Nationale des Beaux-Arts betekende een einde aan de hegemonie van de Paris Salon, waar de traditionele kunstenaars werden vertegenwoordigd. In de Société Nationale des Beaux-Arts werden de afgescheiden kunstenaars vertegenwoordigd die de ontwikkeling van de moderne kunst zouden gaan tekenen in heel Europa in de komende decennia.

Henri Matisse - Le Cowboy kopen? Bied vanaf 99!
Henri Matisse (1869-1954) Frans Le Cowboy
TechniekLitho
Afmetingen50 x 70 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 99
Henri Matisse - 9 ganzseitige Lithographie weibliche Akte „Derrière le Miroir“ 46-47 komplett! kopen? Bied vanaf 125!
Henri Matisse (1869-1954) Frans 9 paginagrote litho vrouwelijk naakten “Derrière le Miroir” 46-47 compleet!
TechniekLitho
Afmetingen38 x 1 cm (h x b)
€ 125
Nikolaas Eekman - de Visserman kopen? Bied vanaf 40!
Nikolaas Eekman (1889-1973) Belgisch Nederlands de Visserman
Afmetingen42 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 40
Nikolaas Eekman - Cache-Cache kopen? Bied vanaf 150!
Nikolaas Eekman (1889-1973) Belgisch Nederlands Cache-Cache
Afmetingen41 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 150
Nikolaas Eekman - kaarsendoofster (c9b) kopen? Bied vanaf 125!
Nikolaas Eekman (1889-1973) Belgisch Nederlands kaarsendoofster (c9b)
TechniekEts
Afmetingen24 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125