5. Sphinx

Sphinx

Opgericht in 1916

De Sphinx

De Sphinx is een voormalige kunstenaarsvereniging in Leiden. Onder de oprichters bevond zich Theo van Doesburg, die tevens een lezing voor de Sphinx hield genaamd ‘De ontwikkeling der schilderkunst van Cimabue tot Kandinsky’. De schilderkunst vanaf de 13e eeuw werd door de schildersgroep De Sphinx erg bewonderd, maar vooral uit de Franse kunstenaars van de 19e eeuw haalde de groep veel inspiratie. Ook heeft de organisatie ten minste één tentoonstelling georganiseerd. De Sphinx viel uit elkaar toen bleek dat de leden te weinig gedeelde ambities hadden. Doesburg stuurde aan op een abstracte invalshoek, terwijl een heel aantal leden in de impressionistische stijl bleven schilderen. Doesburg zou zich vanaf 1917 voornamelijk met De Stijl bezighouden.

Er worden 1 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Adrianus Johannes Grootens - Diptiek (+ 3 anderen zie omschrijving) kopen? Bied vanaf 65!
Adrianus Johannes Grootens - Diptiek (+ 3 anderen zie omschrijving)

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorAPVS

Eindtijd14-08-2022 om 22:01

Jaartal1919
Afmetingen30 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst