5. Sphinx

Sphinx

Opgericht in 1916

De Sphinx

De Sphinx is een voormalige kunstenaarsvereniging in Leiden. Onder de oprichters bevond zich Theo van Doesburg, die tevens een lezing voor de Sphinx hield genaamd ‘De ontwikkeling der schilderkunst van Cimabue tot Kandinsky’. De schilderkunst vanaf de 13e eeuw werd door de schildersgroep De Sphinx erg bewonderd, maar vooral uit de Franse kunstenaars van de 19e eeuw haalde de groep veel inspiratie. Ook heeft de organisatie ten minste één tentoonstelling georganiseerd. De Sphinx viel uit elkaar toen bleek dat de leden te weinig gedeelde ambities hadden. Doesburg stuurde aan op een abstracte invalshoek, terwijl een heel aantal leden in de impressionistische stijl bleven schilderen. Doesburg zou zich vanaf 1917 voornamelijk met De Stijl bezighouden.

Adrianus Johannes Grootens - Landleven kopen? Bied vanaf 35!
Adrianus Johannes Grootens (1864-1957) Nederlands Landleven
TechniekEts
Afmetingen31 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 35
Johannes Graadt van Roggen - Den in de duinen bij Groet- Litho kopen? Bied vanaf 80!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Den in de duinen bij Groet- Litho
TechniekLitho
Afmetingen44 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 80
Kees van Urk - De Oogst kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Urk (1895-1976) Nederlands De Oogst
Afmetingen62.4 x 52.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Harm Kamerlingh Onnes - Portret oudere dame kopen? Bied vanaf 300!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Portret oudere dame
Afmetingen72 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Harm Kamerlingh Onnes - Kinderwagen voor een huis in aanbouw kopen? Bied vanaf 225!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Kinderwagen voor een huis in aanbouw
TechniekAquarel
Afmetingen35 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Harm Kamerlingh Onnes - Land huis kopen? Bied vanaf 1000!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Land huis
Afmetingen42 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 1.000
Afmetingen134 x 104 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.100