5. Stichting Aorta

Stichting Aorta

Opgericht in 1982 - opgeheven in 1986

Stichting Aorta

In 1982 ontstond in Amsterdam het kunstenaarsinitiatief Aorta. Zoals in meer steden in die periode konden ook hier jonge kunstenaars nergens met hun werk terecht. Bestaande galeries en musea lieten hun kunst niet toe. Uit onvrede met deze situatie werd er gezocht naar een eigen expositieruimte. Aorta vond deze locatie in het kraakpand van het Handelsblad. Hier werd de voormalige drukpershal van de krant verbouwt tot ruimte om kunst te maken en te exposeren. Zodoende hadden de kunstenaars een eigen platform waarin zij hun eigen opvattingen over kunst en kwaliteit kwijt konden.

William Lindhout - Benjamin R. In Montbrissonn kopen? Bied vanaf 199!
William Lindhout (1941-2014) Nederlands Benjamin R. In Montbrissonn
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen83 x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
Sonja Oudendijk - Onbekend kopen? Bied vanaf 500!
Sonja Oudendijk (1958) Nederlands Onbekend
TechniekBrons
Afmetingen16 x 29 x 17 cm (h x b x d)
Gewicht13200 g
GesigneerdHandgesigneerd
€ 500
Harald Vlugt - Pick up his pieces kopen? Bied vanaf 100!
Harald Vlugt (1957) Nederlands Pick up his pieces
Afmetingen83 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100