5. St Lucasgilde Antwerpen

St Lucasgilde Antwerpen

Opgericht in 1382

Sint-Lucasgilde Antwerpen

Het Sint-Lucasgilde was de naam van verschillende broederschappen in verschillende steden die zich bezighield met de bescherming van kunstenaars in de betreffende stad. De eerste Sint-Lucasgilde werd in 1382 in Antwerpen opgericht, nog niet onder die naam. Het Sint-Lucasgilde bemoeide zich met de kunstenaars en de kunstambachten, zoals goud-, en zilversmeedwerk. Het bestaan van de gildes loopt door tot in de 18e eeuw. Het Sint-Lucasgilde in Antwerpen is wellicht een van de oudste in de Lage Landen. Omdat het Sint-Lucasgilde zowel kunstenaars als de kunstambachten onder zich had, leidde dit tot conflicten en uiteindelijk opheffing van het gilde.

Er worden 1 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Aftersale items

Aftersale
Gerard Baksteen - handdruk (r9a) kopen? Bied vanaf 30!
Gerard Baksteen - handdruk (r9a)

Geplaatst doorluc9309

Eindtijd07-06-2022 om 20:41

Afmetingen24 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst