5. St Lucasgilde Den Haag

St Lucasgilde Den Haag

Sint-Lucasgilde Den Haag

Het Sint-Lucasgilde was de naam van verschillende broederschappen in verschillende steden die zich bezighielden met de bescherming van kunstenaars in de betreffende stad. Het eerste Sint-Lucasgilde werd in 1382 in Antwerpen opgericht, nog niet onder die naam. Het gilde bemoeide zich met de kunstenaars en de kunstambachten, zoals goud-, en zilversmeedwerk. Het bestaan van de gildes loopt door tot in de 18e eeuw. In Den Haag splitste in 1656 een groep schilders zich af en richtte gezamenlijk de Confrerie Pictura op.

Herman Bogman (jr.) - "Stilleven met klaprozen" kopen? Bied vanaf 950!
Herman Bogman (jr.) (1890-1975) Nederlands "Stilleven met klaprozen"
Afmetingen82 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 950