5. Vlaams Expressionisme

Vlaams Expressionisme

Opgericht in 1920 - opgeheven in 1930

Vlaams Expressionisme

Vanuit de Latemse School ontstond het Vlaams expressionisme tijdens de Eerste Wereldoorlog. Het Vlaams expressionisme kwam dus later dan het internationale expressionisme. Het Vlaams expressionisme was geen uitgesproken versie van het expressionisme. Men gebruikte vooral sombere aardkleuren en richtte zich op echtheid en authenticiteit. Ht had een uitgesproken figuratieve en verhalende kunstuiting, toch werd de werkelijk in de werken van het Vlaams expressionisme zeer vervormd.

Constant Permeke - 2 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Constant Permeke (1886-1952) Belgisch 2 boeken
TechniekSoftcover
Afmetingen30 cm x 25 cm (h x b)
€ 50
Gustave De Smet - De maaier, houtsnede (professioneel ingelijst) kopen? Bied vanaf 110!
Gustave De Smet (1877-1943) Belgisch De maaier, houtsnede (professioneel ingelijst)
Afmetingen41 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 110
Gustave De Smet - Vrouwenportret, houtsnede (professioneel ingelijst) kopen? Bied vanaf 110!
Gustave De Smet (1877-1943) Belgisch Vrouwenportret, houtsnede (professioneel ingelijst)
IngelijstIngelijst
€ 110
Albert Servaes - Winter in Vlaanderen kopen? Bied vanaf 2750!
Albert Servaes (1883-1966) Belgisch Zwitsers Winter in Vlaanderen
Afmetingen120 cm x 145 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 2.750