5. Vrij Beelden

Vrij Beelden

Opgericht in 1946 - opgeheven in 1955

Vrij Beelden

Vrij Beelden was de eerste groepering van kunstenaars in Nederland die na de oorlog streefde naar een meer abstracte en experimentele wijze van schilderen. Na de oorlog heersten er allerlei vooroordelen tegen de non-figuratieve kunst, en Vrij Beelden zette zich hier tegen af. De groep kwam voort uit de groep ’12 schilders’, die was gericht om kunst in enige mate gelijkgericht af te stemmen op de nieuwe, naoorlogse tijd. De Vrij Beelden grepen terug op de abstracte kunst van voor de oorlog. De groep had een sterk individualistische geest en eisten volledige artistieke vrijheid op voor de kunstenaar. De groep bestond voor het grootste deel uit Amsterdamse kunstenaars, die in hun werk nog sterke figuratieve invloeden toonden, maar er zaten ook een paar Hagenaars en een paar Rotterdammers bij. In de abstracte kunst van Vrij Beelden was de fantasie, en niet de werkelijkheid het uitgangspunt. Als gevolg van interne onenigheden vond er in 1950 een afsplitsing plaats, en werd de groep ‘Creatie’ gevormd. Uiteindelijk ging de groep op in de Liga Nieuwe Beelden.

Er worden 39 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Harry van Kruiningen - Litho: Gilgamesj - 1955

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1955
TechniekLitho
Afmetingen19.5 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Jan Roede - tekening ‘zonder titel’ - 1985 kopen? Bied vanaf 150!
Jan Roede - tekening ‘zonder titel’ - 1985

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1985
TechniekPotlood
Afmetingen53 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Koos van Vlijmen - Zonder titel kopen? Bied vanaf 45!
Koos van Vlijmen - Zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorkunstpeer

Jaartal1962
Afmetingen53 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Willy Boers - Stadsgezicht Parijs kopen? Bied vanaf 50!
Willy Boers - Stadsgezicht Parijs

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorOostWest

Jaartal1933
TechniekHoutskool
Afmetingen43 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorOostWest

Jaartal1933
TechniekHoutskool
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1956
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Andre van der Vossen - Huis in het bos - tekening - met atelierstempel kopen? Bied vanaf 45!
Andre van der Vossen - Huis in het bos - tekening - met atelierstempel

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMiles

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen31 cm x 41 cm (h x b)
DragerKarton
IngelijstIngelijst
Aftersale
Andre van der Vossen - Abstract landschap kopen? Bied vanaf 75!
Andre van der Vossen - Abstract landschap

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAffordableArtAuctions

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen40 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Koos van Vlijmen - Olieverf op doek - 1986 kopen? Bied vanaf 155!
Koos van Vlijmen - Olieverf op doek - 1986

Geplaatst doorKiewitKunst

Afmetingen80 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam
Aftersale
Piet van Stuivenberg - Litho: Abstracte compositie - 1965 kopen? Bied vanaf 45!
Piet van Stuivenberg - Litho: Abstracte compositie - 1965

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1965
TechniekLitho
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Piet van Stuivenberg - Litho: Abstracte compositie - 1960

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1960
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1960
TechniekLitho
Afmetingen56 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1965
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1965
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Juul Neumann - Titel: Zonsondergang (in gemengde techniek - aquarel en acryl). kopen? Bied vanaf 100!
Juul Neumann - Titel: Zonsondergang (in gemengde techniek - aquarel en acryl).

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1968
TechniekAquarel
Afmetingen35 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Piet van Stuivenberg - Litho: Abstracte compositie - 1960 kopen? Bied vanaf 39!

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1960
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Piet van Stuivenberg - Litho: Abstracte compositie - 1965 kopen? Bied vanaf 39!

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1965
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1965
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1965
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1965
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Willy Boers - Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier kopen? Bied vanaf 125!
Willy Boers - Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Afmetingen52 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Willy Boers - Licht en donker kopen? Bied vanaf 3495!
Willy Boers - Licht en donker

Geplaatst doorkunstpeer

Jaartal1960
Afmetingen122 cm x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Wim Sinemus - Abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 575!
Wim Sinemus - Abstracte voorstelling

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKopkoffie

Jaartal1985
TechniekGouache
Afmetingen100 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Andre van der Vossen - Stadsgezicht - Parijs? kopen? Bied vanaf 100!
Andre van der Vossen - Stadsgezicht - Parijs?

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAlkmaarde12de

TechniekStift
Afmetingen45 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Andre van der Vossen - Houtsnede: Kwakelbrug Edam - 1928 kopen? Bied vanaf 45!
Andre van der Vossen - Houtsnede: Kwakelbrug Edam - 1928

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1928
Afmetingen31 cm x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Harry van Kruiningen - Litho, Gilgamess ziet het levenskruid kopen? Bied vanaf 50!
Harry van Kruiningen - Litho, Gilgamess ziet het levenskruid

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekLitho
Afmetingen41 cm x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Koos van Vlijmen - Abstracte figuratie kopen? Bied vanaf 125!
Koos van Vlijmen - Abstracte figuratie

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstisgunst

Jaartal1952
Afmetingen51 cm x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Koos van Vlijmen - Abstracte figuren kopen? Bied vanaf 125!
Koos van Vlijmen - Abstracte figuren

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstisgunst

Jaartal1952
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Harry van Kruiningen - 8 gesigneerde litho's in map: Het lied van heer Halewijn kopen? Bied vanaf 200!
Harry van Kruiningen - 8 gesigneerde litho's in map: Het lied van heer Halewijn

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorruud-dj

Jaartal1956
TechniekLitho
Afmetingen39 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Andre van der Vossen - Houtsnede: Speeltoren Edam - 1928 kopen? Bied vanaf 45!
Andre van der Vossen - Houtsnede: Speeltoren Edam - 1928

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1928
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Andre van der Vossen - Houtsnede: Sluis Monnikendam - 1928 kopen? Bied vanaf 45!
Andre van der Vossen - Houtsnede: Sluis Monnikendam - 1928

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1928
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Andre van der Vossen - Houtsnede: Draaipad Volendam - 1928 kopen? Bied vanaf 45!
Andre van der Vossen - Houtsnede: Draaipad Volendam - 1928

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1928
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Andre van der Vossen - Houtsnede: Marken in de sneeuw - 1928 kopen? Bied vanaf 45!
Andre van der Vossen - Houtsnede: Marken in de sneeuw - 1928

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1928
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Andre van der Vossen - Houtsnede: Winter Volendam - 1928 kopen? Bied vanaf 45!
Andre van der Vossen - Houtsnede: Winter Volendam - 1928

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1928
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Dolf Breetvelt - Gouache - abstracte compositie kopen? Bied vanaf 399!
Dolf Breetvelt - Gouache - abstracte compositie

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekGouache
Afmetingen59 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd