5. Vrije Studio

Vrije Studio

Opgericht in 1933 - opgeheven in 1942

Eerste Nederlandse Vrije Studio

De Eerste Nederlandse Vrije Studio was een instelling in Den Haag waar kunstenaars bij elkaar kwamen en waar 's avonds les werd gegeven. Het idee van de Eerste Nederlandse Vrije Studio kwam van de Academies Libres die erg succesvol waren in Parijs. Dit was een instituut die zich focuste op de artistieke vrijheid van de studenten, voor individualiteit en gemeenschapsgevoel. Een goed kunstwerk werd volgens de Academies Libres met de ziel gemaakt. In Nederland was de Vrije Studio ook direct een succes. Men kon hier experimenteren met nieuwe vormgeving en nieuwe beeldtaal en zo een eigen identiteit ontwikkelen. Iedereen kon zich inschrijven, zowel professionals en amateurs werkten samen. Vanwege de Tweede Wereldoorlog en de Duits bezetting sloot de Vrije Studio. Na de Tweede Wereldoorlog werd de Vrije Studio voortgezet als de Vrije Academie die in 1947 werd opgericht, die tot enkele jaren geleden nog actief was.

TechniekLitho
Afmetingen63 x 48 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
€ 50
Jan Gregoor - Kikker kopen? Bied vanaf 75!
Jan Gregoor (1914-1982) Nederlands Kikker
Afmetingen69 x 69 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 75
Willem van den Berg - Flamingo's. kopen? Bied vanaf 59!
Willem van den Berg (1886-1970) Nederlands Flamingo's.
TechniekLitho
Afmetingen60 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 59
Kees Andrea - "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen kopen? Bied vanaf 30!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen
Afmetingen17 x 22.8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 30
Willem van den Berg - Portret van Mathieu Janssens met zonnebril kopen? Bied vanaf 100!
Willem van den Berg (1886-1970) Nederlands Portret van Mathieu Janssens met zonnebril
TechniekPotlood
Afmetingen17 x 15 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Willem van den Berg - Boer met oogst kopen? Bied vanaf 165!
Willem van den Berg (1886-1970) Nederlands Boer met oogst
TechniekPotlood
Afmetingen46 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 165
Kees Andrea - De Voorde en herfst kopen? Bied vanaf 300!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands De Voorde en herfst
Afmetingen30 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
€ 300
Kees Andrea - Jan van Keulen: Schildersprenten 1947 (gratis verzending binnen Nederland!) kopen? Bied vanaf 59!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Jan van Keulen: Schildersprenten 1947 (gratis verzending binnen Nederland!)
TechniekLitho
Afmetingen63 x 47.5 cm (h x b)
€ 59
Theo Bitter - 3 portretten kopen? Bied vanaf 60!
Theo Bitter (1916-1994) Nederlands 3 portretten
TechniekLitho
Afmetingen27 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 60
Agnes van den Brandeler - Gezicht op Chatou, Frankrijk kopen? Bied vanaf 380!
Agnes van den Brandeler (1918-2002) Nederlands Gezicht op Chatou, Frankrijk
TechniekGouache
Afmetingen70 x 87 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
€ 380
Kees Andrea - Fluitspeelster en dansers, handgesigneerde litho kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Fluitspeelster en dansers, handgesigneerde litho
TechniekLitho
Afmetingen48 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Paul Kromjong - Moeder met kind aan haar borst kopen? Bied vanaf 45!
Paul Kromjong (1903-1979) Nederlands Moeder met kind aan haar borst
TechniekLitho
Afmetingen43 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Kees Andrea - Haan en geit, litho - Gratis verzending binnen Nederland! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Haan en geit, litho - Gratis verzending binnen Nederland!
TechniekLitho
Afmetingen63 x 48 cm (h x b)
€ 50
Kees Andrea - Baadsters, litho - Gratis verzending binnen Nederland! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Baadsters, litho - Gratis verzending binnen Nederland!
TechniekLitho
Afmetingen63 x 48 cm (h x b)
€ 50