5. Vrije Studio

Vrije Studio

Opgericht in 1933 - opgeheven in 1942

Eerste Nederlandse Vrije Studio

De Eerste Nederlandse Vrije Studio was een instelling in Den Haag waar kunstenaars bij elkaar kwamen en waar 's avonds les werd gegeven. Het idee van de Eerste Nederlandse Vrije Studio kwam van de Academies Libres die erg succesvol waren in Parijs. Dit was een instituut die zich focuste op de artistieke vrijheid van de studenten, voor individualiteit en gemeenschapsgevoel. Een goed kunstwerk werd volgens de Academies Libres met de ziel gemaakt. In Nederland was de Vrije Studio ook direct een succes. Men kon hier experimenteren met nieuwe vormgeving en nieuwe beeldtaal en zo een eigen identiteit ontwikkelen. Iedereen kon zich inschrijven, zowel professionals en amateurs werkten samen. Vanwege de Tweede Wereldoorlog en de Duits bezetting sloot de Vrije Studio. Na de Tweede Wereldoorlog werd de Vrije Studio voortgezet als de Vrije Academie die in 1947 werd opgericht, die tot enkele jaren geleden nog actief was.

Er worden 9 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Kees Andrea - Haan en geit, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea - Haan en geit, litho - Gratis verzending!

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Afmetingen63 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Theo Bitter - De parkieten kopen? Bied vanaf 180!
Theo Bitter - De parkieten

Tekening / Aquarel

Geplaatst dooratelierm

Jaartal1983
TechniekGouache
Afmetingen57 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Aftersale
Kees Andrea - Baadsters, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea - Baadsters, litho - Gratis verzending!

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Aftersale
Kees Andrea - Harlekijn en jongens met vlieger, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Aftersale
Theo Bitter - St. Remy de Provence kopen? Bied vanaf 185!
Theo Bitter - St. Remy de Provence

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMasblanc

Jaartal1954
TechniekAquarel
Afmetingen41 cm x 59.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Willem van den Berg - Franciscus Kenninck ( aartsbisschop van utrecht kopen? Bied vanaf 25!
Willem van den Berg - Franciscus Kenninck ( aartsbisschop van utrecht

Geplaatst doorzioni

Jaartal1928
TechniekEts
Afmetingen48 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Chris de Moor - Aquarel 1958 kopen? Bied vanaf 70!
Chris de Moor - Aquarel 1958

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMijnders

Jaartal1958
TechniekAquarel
Afmetingen46.5 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekVaria
Aftersale
Kees Andrea - Fluitspeelster en dansers, handgesigneerde litho kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea - Fluitspeelster en dansers, handgesigneerde litho

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekLitho
Afmetingen48 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst