2 LITHO'S PIET HOHMANN 44 X 36 CM -gesigneerd - Verkocht

2 LITHO'S PIET HOHMANN 44 X 36 CM -gesigneerd   kopen? Bied vanaf 15!

Verkoopprijs: € 15,00

2 LITHO'S PIET HOHMANN 44 X 36 CM -gesigneerd   kopen? Bied vanaf 15!2 LITHO'S PIET HOHMANN 44 X 36 CM -gesigneerd   kopen? Bied vanaf 15!2 LITHO'S PIET HOHMANN 44 X 36 CM -gesigneerd   kopen? Bied vanaf 15!2 LITHO'S PIET HOHMANN 44 X 36 CM -gesigneerd   kopen? Bied vanaf 15!2 LITHO'S PIET HOHMANN 44 X 36 CM -gesigneerd   kopen? Bied vanaf 15!2 LITHO'S PIET HOHMANN 44 X 36 CM -gesigneerd   kopen? Bied vanaf 15!2 LITHO'S PIET HOHMANN 44 X 36 CM -gesigneerd   kopen? Bied vanaf 15!

Geplaatst door  tien
FA. (17)

811 verkochte items
Alle items van deze verkoper (3)
  • Piet Hohmann (1935)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
GesigneerdHandgesigneerd

2 LITHO'S PIET HOHMANN 44 X 36 CM -gesigneerd

2 Zeer mooie litho's beide van Moergestel gemaakt in 1980 -1981 en hand  gesigneerd in prachtige houten lijsten.

Piet is in 1935 in Breda geboren, maar al snel na de geboorte keerde hij weer huiswaarts naar Oosterhout. Hij komt uit een gezin met 8 kinderen en zijn vader was huisarts. Hij wilde vroeger graag kluizenaar of monnik worden, maar het leger leek hem ook wel wat, want dan stond je bedje in ieder geval gespreid, grapt hij. Zijn schoolopleiding begon aan de H.B.S. maar dat beviel hem totaal niet, zegt hij. Piet – die goed kon tekenen – is toen maar op advies naar de kunstacademie gegaan, waar hij de opleiding Grafiek heeft gevolgd aan het St. Joost in Breda, en waar hij in 1956 afstudeerde. Na zijn afstuderen, ging hij werken bij reclamebureau N.P.P. in Amsterdam. Een leuke tijd, zegt hij, want het was een klein team waar je alle disciplines van het reclamevak kon leren. Hij wilde trouwen met zijn Mary. “Maar haar ouders zeiden: met een kunstenaar trouwen, dat gaat niet door – er moet wel een vast inkomen zijn.”  In 1968 keert het stel terug naar Brabant. Ze richten er samen H19 op. Piet blijft tot 2000 als docent verbonden aan het Oosterhoutse Centrum voor de Kunsten. Van 1976 tot 1989 geeft hij daarnaast ook les aan de Academie voor Beeldende Kunst Sint Joost in Breda. Al die tijd is hij ook actief als beeldend kunstenaar. Hij maakt onder meer pentekeningen, muurschilderingen, etsen, penningen, mobielen en objecten. Ook in zijn eigen woonplaats Oosterhout staat een aantal opvallende kunstwerken van Piet, zoals de Bromtol op de rotonde bij Weststad en De Fiets aan de Beneluxweg. Recent ontwierp hij de twee wandelbruggen in het pas geopende park Brakestein naast het Oosterhoutse stadhuis. Hij verwerkt ook graag oude materialen met een historie tot ruimtelijke objecten met een nieuw verhaal.

Piet Hohmann (1935)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  tien
FA. (17)

811 verkochte items
Dit item is verkocht voor 15,00
Starttijd:05-02-2015 om 20:47
Eindtijd:12-02-2015 om 20:47
kvkranenburg
12 feb. / 09:18
€ 15