Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962

Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 440,00

Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!Aart Roos : Olieverf - ZÉÉR groot schilderij – Gesigneerd & ingelijst - 1962 kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (72)

2664 verkochte items
Alle items van deze verkoper (6)
  • Aart Roos (1919-2009)

Nu met een sterk verlaagde startprijs!

Een zeer groot schilderij van de Nederlandse kunstenaar Aart Roos uit 1962.

Gemaakt in zijn atelier in de Noorderstraat 81, Amsterdam.

Gesigneerd en gedateerd in de rechterbenedenhoek.

Ingelijst in een aluminium lijst met passe-partout en glasplaat.

Afmetingen: Lijst, 101 x 123 cm. Beeld, 74 x 98 cm.

Herkomst; Uit de nalatenschap van de cartoonist ‘YRRAH” (Harry Lammertink (1932-1996)).

Conditie: In zeer goede staat.

Zie ook de foto’s.

Klaar om op te hangen.

Informatie over de kunstenaar:

Aart Roos (1919-2009):

Aart Roos, geboren in 1919 te Zaandam, wordt gezien als één van de belangrijkste Nederlandse naoorlogse abstract expressionisten. Van 1941 tot 1944 studeerde hij aan de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam, waar hij ook les kreeg van professor Gé Röling. Zijn klasgenoten zijn onder anderen Jef Diederen, Pieter Defesche, Karel Appel, Corneille en Ko Sarneel.

Roos was een veelzijdig kunstenaar. Zijn oeuvre bestaat uit schilderijen, gouaches, tekeningen, grafiek, sgraffito's, glasappliques, lithografieën, glas-in-loodramen, mozaïeken, beelden en muurschilderingen.

In het begin van zijn carrière heeft Roos met name figuratieve kunstwerken gemaakt. Zijn stijl verandert na de oorlog van figuratief in abstract expressionistisch. Zijn werken verbeelden thema's waar de mens mee te maken heeft, zoals oorlog, geweld, liefde, leven en dood. Ook drama in de natuur inspireerde de kunstenaar tot het maken van zijn kunstwerken. Schilderen was een middel om zijn frustratie en onmacht te uiten.

In de jaren '50 verwierf Roos veel bekendheid met zijn expressionistische en monumentale schilderijen.

Kenmerkend voor de kunst van Roos is dat zijn werken zeer kleurrijk zijn.

Van 1968 tot 1980 is Roos docent monumentale kunst aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag.

Het Stedelijk Museum Amsterdam heeft 19 werken van hem aangekocht, evenals andere musea en instellingen. Ook de Rijkscollectie bevat een twintigtal werken.

Aart Roos blijft tot 1995 schilderen, dan dwingt een hersenbloeding hem te stoppen.

In 2009 overleed de kunstenaar te Purmerend.

Titel: Zonder titel / titel onbekend (‘Abstract’).

Kunstenaar: Aart Roos.

Techniek: Olieverf op papier.

Jaartal:  1962.

Gesigneerd: Rechtsonder.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

AFHANDELING: In overleg.

-LET OP: Vanwege de afmetingen en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan het schilderij NIET opgestuurd worden.

-Het schilderij kan afgehaald worden (in Amsterdam).

In overleg kan het schilderij, binnen Nederland, door ons bezorgd worden. Wij rekenen hiervoor een vergoeding, die afhankelijk is van de afstand Amsterdam-bezorgadres..

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Dit item is verkocht voor 440,00

Starttijd:14-05-2016 om 20:26
Eindtijd:28-05-2016 om 21:51

Biedingen (36):

kamla
28 mei / 21:46
€ 440
Adriaen
28 mei / 21:40
€ 420
kamla
28 mei / 21:38
€ 400
Adriaen
28 mei / 21:38
€ 390
Adriaen
28 mei / 21:37
€ 370
kamla
28 mei / 21:35
€ 350
Art2Have
28 mei / 21:30
€ 330
Adriaen
28 mei / 21:22
€ 310
Art2Have
28 mei / 21:22
€ 290
Adriaen
28 mei / 19:43
€ 270
Countrylady
27 mei / 02:32
€ 250
Art2Have
27 mei / 02:32
€ 240
Countrylady
26 mei / 22:04
€ 220
kamla
26 mei / 22:03
€ 200
Countrylady
26 mei / 22:03
€ 200
kamla
26 mei / 22:03
€ 160
Countrylady
26 mei / 22:03
€ 150
kamla
26 mei / 20:14
€ 95
Countrylady
24 mei / 14:07
€ 90
ArenaAdvies
21 mei / 20:42
€ 85
GOLIATH
21 mei / 19:54
€ 80
Sesselink
21 mei / 19:54
€ 75
GOLIATH
20 mei / 09:47
€ 70
Strechgel
19 mei / 22:12
€ 65
GOLIATH
19 mei / 22:12
€ 60
Strechgel
19 mei / 22:12
€ 57
GOLIATH
15 mei / 21:32
€ 52
Strechgel
15 mei / 19:55
€ 47
Mario1947
15 mei / 19:55
€ 42
Strechgel
15 mei / 19:55
€ 37
Mario1947
15 mei / 19:55
€ 32
Strechgel
15 mei / 00:51
€ 27
Art2Have
15 mei / 00:51
€ 22
Art2Have
14 mei / 22:07
€ 6
skaijzer
14 mei / 22:06
€ 4
Art2Have
14 mei / 21:35
€ 1