AART VAN DEN IJSSEL (1922-1983) – Gemengde techniek –Mijn Tuin–Gesigneerd– 1977

AART VAN DEN IJSSEL (1922-1983) – Gemengde techniek –Mijn Tuin–Gesigneerd– 1977 kopen? Bied vanaf 40!

Tekening / Aquarel

Verkoopprijs: € 40,00

AART VAN DEN IJSSEL (1922-1983) – Gemengde techniek –Mijn Tuin–Gesigneerd– 1977 kopen? Bied vanaf 40!AART VAN DEN IJSSEL (1922-1983) – Gemengde techniek –Mijn Tuin–Gesigneerd– 1977 kopen? Bied vanaf 40!AART VAN DEN IJSSEL (1922-1983) – Gemengde techniek –Mijn Tuin–Gesigneerd– 1977 kopen? Bied vanaf 40!AART VAN DEN IJSSEL (1922-1983) – Gemengde techniek –Mijn Tuin–Gesigneerd– 1977 kopen? Bied vanaf 40!AART VAN DEN IJSSEL (1922-1983) – Gemengde techniek –Mijn Tuin–Gesigneerd– 1977 kopen? Bied vanaf 40!AART VAN DEN IJSSEL (1922-1983) – Gemengde techniek –Mijn Tuin–Gesigneerd– 1977 kopen? Bied vanaf 40!AART VAN DEN IJSSEL (1922-1983) – Gemengde techniek –Mijn Tuin–Gesigneerd– 1977 kopen? Bied vanaf 40!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (72)

2664 verkochte items
Alle items van deze verkoper (6)
  • Aart van den IJssel (1922-1983)
TypeTekening / Aquarel

Een bijzondere combinatie van een collage met bladeren en een tekening van de Haagse kunstenaar Aart van den IJssel , getiteld: “Mijn tuin”.

Aart van den IJssel wordt gerekend tot de “Nieuwe Haagse School”.

Het werk is gemaakt in 1977 en is gesigneerd en gedateerd 22-11-1977.

Ingelijst in een aluminium lijst met glasplaat.

Afmetingen: Lijst, 47 x 61 cm. Beeld, 45 x 59 cm.

Afkomstig uit een pariculiere kunstverzameling.

Conditie: Het werk is in goede staat.  De lijst heeft  lichte slijtplekjes.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Informatie over de kunstenaar:

Aart (Adrianus) van den IJssel (Den Haag, 17 december 1922 – Voorburg, 2 december 1983) was een Nederlandse beeldhouwer, schilder, edelsmid en tekenaar.

Van den IJssel volgde zijn kunstopleiding aan de Vrije Academie van Beeldende Kunsten Psychopolis en de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag.  Zijn leraren waren Livinus van de Bundt, Henk Meijer, Theo van der Nahmer en Rudi Rooijackers. Vanaf 1954 was hij als beeldhouwer gevestigd in Voorburg en was hij werkzaam als docent aan de Vrije Academie. Hij was o.a. leraar van Ernst Buter.

Aart van den IJssel was gehuwd met de Duits-Nederlandse schilderes en textielkunstenares Ruth Salinger (1924-1976). Uit dit huwelijk werd één dochter geboren Maeyken van den IJssel (1958), die net als haar ouders werkzaam is als beeldendkunstenaar/schilder.

Aart van den IJssel is bekend geworden door zijn beelden van dieren (met name van insecten en vogels), ruiters en paarden. Zijn werk bevindt zich in de openbare ruimte in Den Haag, Voorburg en elders in Nederland.

Van den IJssel was achtereenvolgens lid van de Haagse Kunstkring, Pulchri Studio en de Haagse kunstenaarsgroepen Verve, Fugare en de Posthoorngroep en wordt derhalve gerekend tot de Nieuwe Haagse School.  Hij was gedurende de jaren vijftig in Voorburg lid van de artistieke werkgroep De Nieuwe Ploeg en organiseerde met Rooijackers en Jan Snoeck avantgardistische exposities van non-figuratieve beeldhouwkunst.  In 1961 kreeg hij de Jacob Marisprijs voor Tekenkunst, in 1971 de Jacob Hartogprijs. In 2004 werd een driejaarlijkse kunstprijs van de Gemeente Leidschendam-Voorburg, wegens zijn grote bijdrage aan de ontwikkeling van de beeldende kunst vanaf 1950, naar hem genoemd.

Zijn laatste tentoonstelling was in Pulchri in 1982. Tegelijk met de opening van deze tentoonstelling verscheen een biografie over Van den IJssel in de serie 'Het Haags Palet',  geschreven door Saskia Gras. Aart van den IJssel overleed in 1983.

Titel: “Mijn tuin”.

Kunstenaar: Aart van den IJssel.

Techniek: Gemengde techniek.

Jaartal:  22-11-1977.

Ingelijst: In een aluminium lijst met glasplaat.

Gesigneerd: In het midden van het werk.

Zie ook de 7 foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam). Dit heeft onze sterke voorkeur vanwege de kwetsbaarheid van de glasplaat.

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België: 8,00 euro (bij verzending via KIALA). Bij verzending via Postnl: 20,00 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Dit item is verkocht voor 40,00

Starttijd:24-07-2015 om 16:15
Eindtijd:07-08-2015 om 21:20

sedum
7 aug. / 21:13
€ 40