Aart van Dobbenburgh - 2 x Illustratie uit Tolstoj's Oorlog en Vrede, deel 2 - Verkocht

Aart van Dobbenburgh - 2 x Illustratie uit Tolstoj's Oorlog en Vrede, deel 2 kopen? Bied vanaf 40!
Aart van Dobbenburgh - 2 x Illustratie uit Tolstoj's Oorlog en Vrede, deel 2 kopen? Bied vanaf 40!Aart van Dobbenburgh - 2 x Illustratie uit Tolstoj's Oorlog en Vrede, deel 2 kopen? Bied vanaf 40!Aart van Dobbenburgh - 2 x Illustratie uit Tolstoj's Oorlog en Vrede, deel 2 kopen? Bied vanaf 40!Aart van Dobbenburgh - 2 x Illustratie uit Tolstoj's Oorlog en Vrede, deel 2 kopen? Bied vanaf 40!Aart van Dobbenburgh - 2 x Illustratie uit Tolstoj's Oorlog en Vrede, deel 2 kopen? Bied vanaf 40!Aart van Dobbenburgh - 2 x Illustratie uit Tolstoj's Oorlog en Vrede, deel 2 kopen? Bied vanaf 40!Aart van Dobbenburgh - 2 x Illustratie uit Tolstoj's Oorlog en Vrede, deel 2 kopen? Bied vanaf 40!Aart van Dobbenburgh - 2 x Illustratie uit Tolstoj's Oorlog en Vrede, deel 2 kopen? Bied vanaf 40!Aart van Dobbenburgh - 2 x Illustratie uit Tolstoj's Oorlog en Vrede, deel 2 kopen? Bied vanaf 40!
  • Aart van Dobbenburgh (1899-1988)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
TechniekLitho
IngelijstIngelijst
Afmetingen19 cm x 12 cm (h x b)
Lijst36.5 cm x 27.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Twee litho's van Van Dobbenburgh uit 1960. Beiden illustraties uit Tolstoj's Oorlog en Vrede. Sonia en Natasja's Dans. Beiden ingelijst met zuurvrije materialen. Zwart houten lijsten met passepartout. De litho's verkeren in een uitstekende conditie. Handgesigneerd en tevens betiteld met potlood linksonder. Natascha's dans: Bladmaat: 21,5 x 14,5 cm. Sonia: Beeldmaat: 19x12 cm. Lijstmaat: 33 x 26 cm. Met annotatie.

Aart van Dobbenburgh (Amsterdam, 30 september 1899 – Haarlem, 3 juli 1988) was een Nederlands kunstenaar en graficus.
Van Dobbenburgh werd bekend door zijn lithografieën. Hij tekende diverse onderwerpen, zoals bloemen, portretten, landschappen, maar de menselijke handen waren zijn favoriet.

Zijn totale lithografische oeuvre beslaat naar schatting circa 800 werken. Daarnaast maakte hij een aantal houtsneden en aquarellen. Landelijke bekend zijn de lithografieën van moeder koningin Emma (1936), zijn neef dr. Willem Drees (1949), Henriette Roland Holst (1949) en de toenmalige koningin Juliana (1961).
Werk van Van Dobbenburgh is vertegenwoordigd in het Rijksprentenkabinet te Amsterdam, Museum Boijmans Van Beuningen te Rotterdam, Jeroen Boschhuis te 's-Hertogenbosch, Gemeentemuseum Den Haag, Nederlands Steendrukmuseum te Valkenswaard , Teylers Museum te Haarlem, Museu de Ovar te Portugal en in particuliere collecties over de gehele wereld.

Aart van Dobbenburgh (1899-1988)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (7)

Geplaatst door  advanriel
FA. (9)

259 verkochte items
Alle items van deze verkoper (13)
27.5 cm
36.5 cm
12 cm
19 cm
Dit item is verkocht voor 46,00 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:11-12-2022 om 08:43
Eindtijd:20-12-2022 om 22:06
Manonska
12 dec. / 22:49
€ 40