FA. (6)

Aart van Dobbenburgh - Korenschoven 21/25

Aart van Dobbenburgh - Korenschoven 21/25 kopen? Bied vanaf 50!
Aart van Dobbenburgh - Korenschoven 21/25 kopen? Bied vanaf 50!Aart van Dobbenburgh - Korenschoven 21/25 kopen? Bied vanaf 50!Aart van Dobbenburgh - Korenschoven 21/25 kopen? Bied vanaf 50!Aart van Dobbenburgh - Korenschoven 21/25 kopen? Bied vanaf 50!Aart van Dobbenburgh - Korenschoven 21/25 kopen? Bied vanaf 50!

Geplaatst door  advanriel
FA. (9)

240 verkochte items
Alle items van deze verkoper (13)
  • Aart van Dobbenburgh (1899-1988)
Jaartal1933
TechniekLitho
IngelijstIngelijst
Afmetingen21 cm x 28 cm (h x b)
Lijst45.5 cm x 55.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage25
Prachtige litho van Van Dobbenburgh uit 1933. Ingelijst met zuurvrije materialen. Zwart houten lijst met passepartout. De litho verkeert in een uitstekende conditie. Handgesigneerd en tevens met monogram in de druk. Handgeschreven titel. Beeldmaat: 21 x 28 cm. Bladmaat: 27 x 34 cm.

Aart van Dobbenburgh (Amsterdam, 30 september 1899 – Haarlem, 3 juli 1988) was een Nederlands kunstenaar en graficus.
Van Dobbenburgh werd bekend door zijn lithografieën. Hij tekende diverse onderwerpen, zoals bloemen, portretten, landschappen, maar de menselijke handen waren zijn favoriet.

Zijn totale lithografische oeuvre beslaat naar schatting circa 800 werken. Daarnaast maakte hij een aantal houtsneden en aquarellen. Landelijke bekend zijn de lithografieën van moeder koningin Emma (1936), zijn neef dr. Willem Drees (1949), Henriette Roland Holst (1949) en de toenmalige koningin Juliana (1961).
Van Dobbenburgh illustreerde onder meer werken van de Russische schrijvers Tolstoj en Dostojevski. In 1949 verscheen Tolstojs 'Oorlog en Vrede' met lithografieën van de hoofdfiguren door Van Dobbenburgh. Ook tekende hij 'Katoesja' en 'Maria' uit Tolstojs Opstanding en Anna Karenina naar de gelijknamige romans.
Werk van Van Dobbenburgh is vertegenwoordigd in het Rijksprentenkabinet te Amsterdam, Museum Boijmans Van Beuningen te Rotterdam, Jeroen Boschhuis te 's-Hertogenbosch, Gemeentemuseum Den Haag, Nederlands Steendrukmuseum te Valkenswaard , Teylers Museum te Haarlem, Museu de Ovar te Portugal en in particuliere collecties over de gehele wereld.

Aart van Dobbenburgh (1899-1988)

Alle items van deze kunstenaar(9)
Geplaatst door  advanriel
FA. (9)

240 verkochte items
55.5 cm
45.5 cm
28 cm
21 cm
Starttijd:01-06-2022 om 06:23
Eindtijd:10-06-2022 om 21:31
Openingsbod€ 50
ObjectlocatieLeidschendam, Nederland
VerzendingWereldwijd